DE OPLEIDING TOT INDISCH INFANTERIEOFFICIER. Vervolg van bis. 575. Slot.) V. Be verschillende leervakken. Het is gewenscht de volgende vakken voor de cadetten der infanterie te laten vervallen: beschrijvende meetkunde (de kennis van hetgeen reeds voor het toelatingsexamen vereischt wordt is m.i. voor den infanterie- officier voldoende.) hoogere meetkunde; mechanica, terwijl „landmeten en waterpassen" moet vervallen als theore tisch vak en worden vervangen door practisch opnemen x), een uitstekend middel tot het verkrijgen van eene goede terreinblik. Overigens zij omtrent verschillende vakken in het bijzonder het volgende vermeld. Tactiek. Het tactisch onderricht moet vooral het tactisch begrijpen van verschillende in de reglementen en voorschriften voorko mende bepalingen ten doel hebben. De practisshe oefeningen en lessen in tactiek, velddienst en reglementen moeten elkan der voortdurend aanvullen. De tactiek der andere wapens wordt m. i. thans te gedetail. leerd behandeld. De invloed, die het Indische terrein, onze beperkte formatie, de inlandsche soldaten, de bewapening en vechtwijze van de inlandsche vijanden enz. op de toepassing van de grondbeginselen der tactiek uitoefenen, komt daaren- 1) Nadat ons voorstellingsvermogen een jaar lang gemarteld was en verschillende on voldoende cijfers waren gegeven voor Landmeten en Waterpassen, kregen we in het Cadettenkamp de practische toepasing en konden toen ons over het algemeen slecht be grijpen, dat betrekkelijk eenvoudige zaken ns zoo moeilijk waren gevallen, 't Is maar <je kwestie van het zelf te doen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 126