646 de oefeningen van den troep weer bezwaarlijk kunnen worden besteed voor speciale opleiding van de officieren. Al deze zaken moeten dan op de opleidingsinrichtingen veelvuldig worden be oefend. Men meene echter niet er mede te kunnen volstaan aan de ontwikkeling van deze en andere, voor den aanvoerder, vuurleider en schutter benoodigde eigenschappen bepaald uitge. trokken uren te kunnen wijden. Dit zou een zeer onvoldoend resultaat opleveren en bovendien weldra alle lust doen ver dwijnen. Bij de uitrukkende diensten lette men dus steeds^ waar mogelijk, op dergelijke en andere zaken, zooals: keuze van dekking, aanslaghouding, stellen van het vizier, behoorlijk richten, spaarzaamheid met munitie, aanvulling van munitie^ toepassing der veldversterkingskunst enz. Schietoefeningen en vuurleiding. De leiding van het onderwijs in dit vak mag slechts aan in het bijzonder daartoe geschikte officieren worden toevertrouwd. Het vormen van goede vuurleiders en onderwijzers in het schieten moet het hoofddoel zijn. Daartoe moeten de cadetten o.a. de strekking 'van elke bepaling in het schietvoorschrift leeren begrijpen. In de nabijheid der Indische Academie dient een bijzonder geschikt schietterrein aanwezig te zijn, terwijl gedurende den Hollandschen cursus een jaarlijksch bezoek van eene maand of langer (met de soldaten der Koloniale Reserve) aan het schietterrein op den Harskamp zeer aan te bevelen is. Slechts bij uitzondering mag iemand tot officier bij de in fanterie bevorderd worden, die geen scherpschutter is. De cadetten moeten in de gelegenheid gesteld worden schiet- vereenigingen (ook voor geweer) op te richten, teneinde zich onder toezicht van een officier vrijwillig te kunnen oefenen. Wedstrijden in het schieten met geweer en revolver en in het afstanden schatten moeten jaarlijks gehouden worden. Het persoonlijk, als vereeniging of als korps deelnemen aan natio nale of internationale schietwedstrijden dient te worden aan gemoedigd. Ballistiek. Artilleriewetenschap. Teneinde de studie der ballistiek meer tot haar recht te doen

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 128