652 door een (ook theoretisch) ter zake kundig en speciaal daarvoor uitgekozen officier en niet door een onderofficier onder leiding van den officier van politie, wiens overige werkzaamheden hem daarvoor het best in de gelegenheid stellen. Tot ontwikkeling van sommige spieren in bepaalden zin dient veel aandacht geschonken te worden aan systematische kamer gymnastiek. Er dient rekening te worden gehouden met den Individueelen lichaamsbouw van elk in het bijzonder en alles behoort in het werk te worden gesteld om te voorkomen, dat de zwakkeren moedeloos worden. Verder mogen de onderwijzers nimmer uit het oog verliezen, dat de lessen voornamelijk het vormen van goede instructeurs ten doel moeten hebben. "Wat het schermen betreft, verdient het aanbeveling, dat slechts bij uitzondering iemand tot officier bij het wapen der infanterie wordt benoemd, die geen meester op alle wapens is. Men zou dit doel geleidelijk kunnen bereiken door b.v. de volgende eischen voor den overgang tot een volgend jaar te stellen. Van het eerste naar het tweede: prevot degen, Van het tweede naar het derde meester degen en prevot sabel, Van het derde naar het vierde meester sabel en prevot geweer, voor benoeming tot officier meester geweer. Geen graden mogen worden toegekend, die niet ten volle verdiend zijn. Evenals het echter nu mogelijk is in het officiers- of overgangsexamen te slagen met één, soms zelfs meer vakken onvoldoende, kan om bijzondere redenen van bovengenoemde eischen worden afgeweken. Gezondheidsleer. Op bl. 160 van Stead's boek: „How Britain goes to "War" staat de volgende verklaring, die de Surgeon-General J. Jame son voor de Koninklijke commissie tot onderzoek in zake den Zuid- Afrikaanschen oorlog heeft afgelegd „If sanitation had been understood not only by our own of- „ficers, but by the rank and file and the military officers, com- „manding officers, I think it would have saved thousand of „lives". Stead teekent hierbij aan „and some striking evidence „upon the same point was given bij Professor Ogston."

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 134