535 Echter werd op zijne aanbeveling Generaal-Majoor Sir E. J. P. Woodgate, commandant der 11de brigade, met het bevel over het detachement belast. Generaal Coke toch was ten gevolge van een niet volkomen genezen beenbreuk minder goed ter been. Buller wees den Lui tenant-Kolonel a Court aan, om als zijn bericht-officier den tocht mede te maken. Tot begrip van het later volgende, is het noodzakelijk uiteen te zetten, in welke dienstverhouding Buller, Warren, Coke en Woodgate tot elkander stonden. Buller was Opperbevelhebber van het Engelsche veldleger in Natal, sterk 27000 man met 76 stukken O- Sedert den 15den Januari voerde Warren het bevel over eene legerafdeeling be staande uit ëéne brigade (Woodgate) en de artillerie van zijne eigen divisie, de geheele 2de divisie en 400 man bereden troe pen Met deze legerafdeeling was hij de Tugela bij de Trichardts- <3rift gepasseerd. De andere brigade zijner divisie werd op den- zelfden 15den Januari aan zijn bevel onttrokken. Zooals wij reeds mededeelden, kwam de 10de brigade, die buiten het divisieverband was gebracht, in den loop van den voormiddag van den 22sten Januari onder de bevelen van haar oorspronkelijken divisiecommandant terug Warren verdeelde toen zijne legerafdeeling, die thans aan infanterie 4 brigades, dus 16 bataljons, telde, in twee deelen, die onder de bevelen van den commandant der 2de divisie, Luitenant-Generaal Sir C. F. Clery, en van Coke gesteld werden. A.ls commandant van de zg. „right attack" kreeg Coke, behalve zijne eigen brigade, onder zijne bevelen: 2 bataljons der 11de en H bataljon der 5de brigade, te zamen onder rechtstreeksch bevel van Woodgate, Thorneycroft's Bereden Infanterie, het 1ste Regiment Koninklijke Dragonders, 4 veld batterijen en 1 sectie veldhouwitsers en 1 compagnie genietroepen. In het commando over zijne eigen brigade werd Coke ver vangen door den oudsten bataljonscommandant, den Luitenant- Eolonel Hill, van het Middlesex Regt. Daar Coke, wien bij het (.1) Zie Bijlage 1. (afl. VIII).

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 15