692 Het feit, dat zoowel aan Russische als aan Japansche zijde gedurende den oorlog meerdere mitrailleur-compagnieën werden opgericht, bewijst wel het groote nut van dit wapen. In een der gevechten bij Santiago in den Spaansch-Ameri- iaanschen oorlog wisten 3 Amerikaansche mitrailleurs de Spaan- sche Infanterie in 8 minuten uit de loopgraven te verdrijven wat aan de Amerikaansche Infanterie in 2 uur niet gelukt was' In den Russisch Japanschen oorlog zien wij bij Goetsjatsie ia den slag bij Liao-jang een Japansche batterij Bergartillerie totaal onschadelijk gemaakt door mitrailleurvuur in haast afgegeven. Ook in den strijd om Port Arthur hebben mitrailleurs een groote rol gespeeld. In September '04 werden de herhaaldelijke hai dnekkige aanvallen der Japaners op den Hoogen Berg voor namelijk door mitrailleurvuur afgeslagen. Hefc doel vau den mitrailleur moet zijn, aan een groot doel, in den kortstmogelijken tijd groote verliezen toe te brengen- minder geschikt is dit wapen om tegenover kleine doelen een langen vuur strijd aan te gaan. Naar dit beginsel zijn dan ook in Duitschland de reglementen der mitrailleurcompagnieën samengesteld. Hij is voorts het geschikte wapen om met weinig krachten iet front vast te houden en eene groote macht Infanterie voor eene omtrekking vrij te maken. Hij moet echter steeds gebruikt worden als hulpwapen en met als afzonderlijk wapen optreden, zooals de oorlog van 70-71 geleerd heeft. Seindienst. Dc groote moeilijkheid eener goede verbinding is een der giootste hindernissen bij operaties in bergterrein. Zoowel voor Cavalerie als voor ordonnansen te voet is de tijd benoodigd voor het overbrengen van berichten te lang, soms biedt het terrein voor Cavalerie zelfs een onoverkomelijke hin dernis. Plet gevolg is, dat men is aangewezen op optische seinmiddelen de telefoon en de telegraaf. Waar in bergterrein ophelderingen vaak eerst op de laatste

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 176