539 van bevelen ten achter waren. Regelingen, die men gerust aan de lagere bevelhebbers kon overlaten, vinden wij erin opgenomen, maar men mist eene toezegging van ondersteuning door andere troepen, vooral van het nazenden van artillerie. Ook blijkt niet, wat Warren wenschte te doen, nadat Wood- gate den Spionkop genomen zou hebben. Misschien wist hij dit zelf niet. Klaarblijkelijk heeft hij zich de illusie gemaakt, door het bezetten van eene beheerschende stelling de Boeren weg te manoeuvreeren en zich op die wijze den weg naar Ladysmith te openen. De Engelschen schenen langzamerhand in den be- denkelijken overgangstoestand van aanvaller tot verdediger te komen. IV. De overvalling. Sneuvelen van Generaal Woodgate. Den 23sten Januari, te 7 u. n.m., werd het voor den aanval aangewezen detachement bij de bivakplaats der genietroepen verzameld. Het bestond uit 6 compagnieën van II Royal Lan caster Regt., II Lancashire Fusiliers, 198 officieren en man schappen van Thorneycroft's Bereden Infanterie en eene halve compagnie (de 17de) genietroepen met gereedschappen x). Het detachement telde ongeveer 1500 geweren. Op de verzamel plaats werd de uitvoering van den marsch met de manschappen besproken. Spreken en rooken werden verboden; elk geluid moest vermeden worden. Wanneer men op den vijand stootte, had een ieder zich neer te werpen, zonder het vuur te beant woorden, om zich daarna, op commando der officieren, met de bajonet op den vijand te storten. Alle officieren, ook Woodgate, hadden zich van geweren voorzien. Te 8.30 n.m. begaf de colonne zich op weg, na voorbij Gene raal Talbot Coke gedefileerd te hebben. Twee compagnieën van I. Connaught Rangers volgden de colonne een uur later met de opdracht, om op twee derde van de hoogte gekomen, eene opnamestelling in te nemen. De beklimming had plaats in alle stilte, tegen de richting van den wind in, met Thorneycroft's Bereden Infanterie aan 1) Yolgens I, blz. 240, bovendien 2 compagnieën van I South Lancashire Regt., die echter in het bevel niet genoemd worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 19