- 716 - vuurdop (k) besloten in een buisje van dun messing, onder en boven gesloten met een kartonnen deksel, met vernis bevestigd. De aanvuurdop (k) is van staal, gevuld met saamgeperst nytroglycerinekruit, waarboven een buskruitcylinder en een ver kapsel, van onder opgesloten door een stalen schroef met gat. De schokinrichting (H) is in de stalen huls van den schokker geplaatst en bestaat uit een percuteur met slaghoedje (1), een vleugelveer (m), een veiligheidsring (n) en een spiraalveer (o). De tijdinricbtiug (I) bestaat uit twee sasringen (p), een per cuteur met slaghoedje (q), welke met een vleugelveer (r) op het boveneinde van het buislichaam rust en door een sluitdop (s) is opgesloten. Beide sasringen zijn in het ondervlak voorzien van een niet geheel doorloopende groef met sas volgeperst en met calqueer papier beplakt. Naast het begin van de saskolom is een horizontaal, in het buitenvlak uitkomend brandgat geboord, dat door een gevernist plaatje van compositie wordt afgesloten. In den ondersasring is naast het begin van de saskolom een verticaal brandgat ge boord, dat op het met laken beplakte bovenvlak van de tafel uitkomt. Op het buitenoppervlak is een meterverdeeling aangebracht opklimmende van 50 - 6600 M., met 50 Meen uitfreesing voor het tempeertoestel en een f aangevende de schokstelling. De bovensasring is met twee verticale stiften aan het buis lichaam verbonden. Een kanaal naast het begin van desasko lom komt aan het binnenoppervlak uit tegenover een horizon taal kanaal in den wand van het buislichaam. De sasring is zoo danig geplaatst, dat het midden der brandgaten op het bui tenoppervlak door een streep aangegeven overeenkomt met het verticale brandgat in de tafel. De veiligheidsinrichting (J) bestaat uit twee stiften (t) verbon den door een stang (u), waardoor een ring (v). De bovenste stift gaat door doorboringen in den sluitdop en den percuteur van de tijdinrichting. De benedenste stift gaat door doorboringen in de tafel en de. stalen huls, zoodanig, dat ze komt te liggen boven den percu teur van de schokinrichting.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 200