717 Deze stift is aan het vrije einde kegelvormig opgestnikt. Bij het plaatsen van de veiligheidsinrichting wordt deze stift door de ligplaats (d) voor de ontstekingsschroef (f) in de tafel, door twee openingen in de groef op de stalen huls van de schok- inrichting en vervolgens door de tegenovergestelde opening van de tafel gestoken en daarna aan de stang (u) verbonden. De tweede doorboring in de tafel eindigt kegelvormig, zoodat bij doortrekken van de stift daarin het kegelvormig ondereinde steken blijft. De ring wordt na insteken der stiften in de betrekkelijke openingen en verbinding van de onderste stift met de stang, over den sluitdop geschoven en door het bevestigingsschroefje van dien dop tegengehouden. Bij hevige schokken of laten vallen van projectielen of mu- nitiekorven kan hierdoor noch de percuteur van de tijdinrichting, noch de percuteur van de schokinrichting in aanraking komen met de stalen punten op de huls in het buislichaam. Explosie is dus uitgesloten. Om de buis te doen werken moet eerst de veiligheidsinrich ting worden afgenomen, daar anders het projectiel als vol pro jectiel werkt. Het afnemen geschiedt door den ring op te slaan, aan den ring te trekken, waardoor stang met veiligheidspinnen worden verwijderd. Door een druk naar boven en beneden breekt de onderste stift af waarbij het kegelvormig einde in de kegelvormig uit geboorde opening in de tafel blijft steken, en de opening afge sloten wordt. De kardoeshuls is van aluminium of messing. Zij heeft een eenigszins fleschvormige gedaante en is aan den bodem voorzien- van een rand. De bodem heeft in het midden een doorboring met schroef draad tot opname van den ontstekingsdop, waarin een slaghoedje geplaatst is. De verdere ruimte in dien dop is gevuld met los bus kruit en een buskruitschijf, opgesloten door een schijfje van ny- troglycerinekruit. De kardoeshuls bevat de geschutlading van schotelveervormig nytroglycerinekruit.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 201