718 In het bovendeel wordt het ondereinde van het projectiel vast- gewurgd. Bij het afgaan van het schot wordt de huls tegen de ligplaats in den vuurmond gedrukt, terwijl de bodem rust tegen het sluit stuk. Hierdoor wordt de gasafsluiting verkregen. Werking der buis. A. Schokstelling De veiligheidsinrichting wordt afgenomen. De ondersasring in den stand gesteld, dat het f teeken komt tegenover de streep, op de tafel het brandgat aangevende. Dit brandgat is dan van boven afgesloten. Bij het afgaan van het schot buigt de veiligheidsring de vleugels vau de veer voor de schokinrichting recht en schuift over den percuteur, waarvan de massa nu vermeerderd wordt. De spiraalveer boven den per cuteur belet nog slechts het vooruitschieten van den percuteur. Tevens zijn door den percuteur van de tijdinrichting de vleu gels van de veer, welke tot nu toe het naar beneden vallen of naar achter schieten beletten, recht gebogen, waardoor de percu teur met zijn slaghoedje op de bovenste stalen naald gevallen is. De hierdoor ontstane vuurstraal gaat door het brandkanaal voor den bovensasring, die ontstoken wordt en de benedensasring doet ontbranden. De vlam kan echter het brandgat in de tafel niet bereiken, daar dit afgesloten is, zoodat de vlam niet naar beneden kan doorslaan. Bij het ontbranden der sasringen worden de plaatjes, die de brandgaten der sasringen afsluiten, weggeslagen. Bij het maken van een aanslag is de spiraalveer der schok inrichting niet krachtig genoeg om den percuteur tegen te hou den, waardoor deze vooruitschiet, met het slaghoedje op de on derste naald slaat, waardoor het slaghoedje ontploft. De hierdoor ontstane vuurstraal slaat naar beneden, wordt ver sterkt door den buskruitcylinder in den percuteur, ontsteekt de aanvuurdop en de ontstekingslading, waardoor de springlading in de stalen bus onder aan het buislichaam tot detonatie komt. Om de vuurstraal door het slaghoedje te doen slaan, moet dat hoedje gevuld worden met een mengsel van meelpulver en slag- kruit, boven en beneden met kruitvlies afgesloten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 202