- 776 op of onder zijn slaaptafel zijn maal te nuttigen, dikwijls nog vermeerderd met hetgeen de wederhelft dien dag bereid heeft. Ook Inlanders zijn afkeerig van het aan table d'hóte eten. Nu wordt over 't algemeen toch al weinig met de adat rekening gehouden, zoo ook thans niet bij de inlandsche cadets, die geen hoofddoek zullen dragen. "Waarom niet? Evenmin bij het hoofddeksel van onze fuseliers, wien de brandemmer! geheel niet staat. Waarom ook hun niet buiten dienst een uniform hoofddoek toegestaan, en in dienst of te velde een bamboehoed? En waarom ook hun niet een meer schilderachtig en na tionaal kostuum gegeven In het Engelsch-Indische Leger doet men het wel, en waarom wij ook niet? liet is jammer, dat men zoo weinig aan de adat laat gelegen liggen en ook daarom wensch ik dat voor inlanders geen gamelle-systeem zal worden ingevoerd, dat trouwens ook niet overeenkomstig hunne wenschen zal zijn. Het door den Heer Loekemeyer aanbevolen denkbeeld om een prijs vraag uit te schrijven ter oplossing van het eetketelvraagstuk, althans indien men de geëmailleerde kookpannetjes nu eenmaal niet wenscht, is principieel goed, mits er voor gezorgd worde, dat dit niet in beperk ten kring geschiede, maar ook de groote particuliere industrie er kennis van bekome. v. S. Officieren met verlof in Holland. Officieren, 't zij wegens langdurigen dienst, 't zij wegens ziekte met ver lof in Nederland, verliezen gedurende hunnen verloftijd bijna geheel de voeling met het Indische leger. Weliswaar kunnen wij door de nieuwsbladen eenigszins op de hoogte blijven van hetgeen er in Indië voorvalt, en van hetgeen er in het officierscorps omgaat vinden zij veel in ons Tijdschrift, doch van de wijzigingen in reglementen, van nieuw uitgekomen A. O. of orders uitge vaardigd door de wapenchefs blijven zij onkundig. Komen zij later in Indië terug, dan is het de eerste weken een knippen, plakken en vaak ook studeeren om zich wederom in alles in te werken, en staan zij vaak geheel vreemd te kijken voor tal van zaken, die hun gees telijk eigendom moesten zijn. Is er niets op te vinden, dat zij ook in Holland de A. O., orders van den chef van het wapen, circulaires enz. zouden kunnen verkrijgen, zoo zij het verlangen hiertoe kenbaar maakten De krachtige verfrisschende wind, die nu door Indië waait, en naar wij

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 260