815 C. het beheer der ziekengestichten, en D. de administratie der compagnieën en detachementen. Hoewel de redactie van het huidige artikel 94 der Instructie voor de Gewestelijke Intendanten eene geheel andere is dan die van het bovenbedoelde artikel 101, is de strekking niet twijfel achtig en heeft men ook daarmede op het oog een zich over tuigen of het beheer in zijn geheelen omvang naar behooren en overeenkomstig de voorschriften wordt gevoerd. Enkele zaken, waarop daarbij speciaal behoort te worden gelet en die onvoor waardelijk door den Inspecteur dienen te worden nagegaan, zoo als het onderzoeken bij één of meer der compagnieën of detache menten of de door de aannemers geleveide vivres van goede hoedanigheid zijn, e. m. a., worden in het artikel nog speciaal genoemd, terwijl men in het vroegere artikel 101 een geheele opsomming aantrof van al hetgeen een gewestelijke intendant bij een inspectie al zoo te doen had. Alleen met betrekking tot de tijdstippen, waarop die inspectiën worden gehouden, de be oordeeling of het al dan niet noodig is daartoe over te gaan en de machtiging om de bedoelde handeling te verlichten, is vei- andering gekomen in de eertijds in 1888 heerschende opvattingen van het legerbestuur, en een en ander niet meer afhankelijk ge steld van de meening van het centraal militair gezag op het paleis te Weltevreden, maar aan het eigen initiatief overgelaten van de gewestelijke chefs. Telde de XVe afdeeling van de Intendanten-Instructie van 18S8 een achttal, de thans vigeerende bepalingen daarin inzake het houden van inspectiën, zijn vervat in vier artikelen. De inhoud daarvan is onder drie hoofddeelen te brengen, n.l.: p de tijdstippen, waarop die inspectiën zullen geschieden. 2e hetgeen de gewestelijke intendant op die inspectiën behoort te verrichten. 3e het gevolg van de gehouden inspectie. Ad. 1. wordt behandeld in artikel 93 de Instructie; aan punt 2 is het tweetal volgende artikelen gewijd, terwijl punt 3 is op genomen in artikel 96. Te zamen vormen deze thans de XIVs afdeeling dier Instructie, waarvan het opschrift, even als vroe ger, luidt: „Van de administratieve inspectiën".

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 299