553 gesteund door eene juist te rechter tijd aangekomen compagnie van II Middlesex Regt., voorkomen. Zoowel Thorneycroft's en Crofton's optreden, als het bijtijds aankomen van II Middlesex Regt. hadden de crisis bezworen. VII. Be tweede crisis. De compagnieën van het Middlesex Regt. brachten met de voorste compagnieën van de weldra aangekomen Imperial Light Infantry nieuwe krachten in de verzwakte liniën van Thorney croft's detachement. Thorneycroft bleef de ziel van de verde diging; hij sprak zijn uitgeputten manschappen moed in, hij zorgde voor munitieaanvulling en hij regelde de bestemming van de achtereenvolgens aankomende versterkingen. Te 2 u. n.m. achtte hij zijne aanwezigheid onmiddellijk achter de vuur linie niet meer noodig; hij stelde zich gedekt op achter een stapel rotsblokken ongeveer in het midden van het bovenvlak, vanwaar hij het to on eel van den strijd wat beter kon over zien. Dat hij den toestand alles behalve rooskleurig inzag, blijkt wel uit de volgende melding, die hij te 2.30 n.m. door een officier aan Warren liet overbrengen „Hung on till last extremity with old force. Some of the „Middlesex are here now, and I hear Dorsets coming up, but „force really inadequate to hold such large perimeter The „enemy's guns on N. W. sweep the whole of the top of the hill. „They also have guns E.; cannot you bring heavy artillery fire „to bear on N. W. guns? What reinforcement can you send to „hold the hill to night? We are badly in need of water. There „are many killed and wounded. If you wish to make a certainty of „hill for night, you must send more infantry and attack enemy's „guns." Coke, die onderwijl met II. Dorsetshire Regt, den Spionkop 3) A olgens Oppenheim is het „plateau" ongeveer 900 yards lang en 500 yards breed. Niet zonder reden plaatste Warren tegenover de Koninklijke Commissie de volgende op merking I may point out that the late Colonel Henderson, the official historian of the war, „in a preface to Coant Sternburg's work „My Experience of the Boer War" states, that „a force of 4000 held a position where was not room for 500, while Colonel Thornty- „croft reported on the ground, that with six battalions the force was really inadequate „to hold so large a perimeter. On the one hand, I have been blamed for crowding the „troops on top, and on the other hand for not sending sufficient reinforcements" (V, biz. 651j. Ne Jupiter quidem omnibus!

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 33