859 de theoriebanken en het exercitieterrein naar het vrije veld, maar het doel zou worden voorbijgestreefd, als men eiken Europeeschen banketbakkers-gezel, of inlandschen grassnijder een uniform aan* trekt, een geweer geeft, hem huiten neerzet en zegtnu wordt je van zelf fuselier. Het Indisch leger wenscht niet achter te staan bij de groote le gers, wat betreft het schietwapenuitstekend, maar dan ook anders met dat geweer omgesprongen, en er meer uitgehaald dan een Djambiër uit zijn donderbus. De belangstelling, die onze Wa penchef voor schieten en schietopleiding heeft getoond, waarborgt in deze den noodigen steun van hoogerhand. G. K. Bijlage. Instructie voor de opleiding van BoJcscl'tutters. 1. Par compagnie (detachement) Infanterie der vredesgarnizoenen en zoo mogelijk ook elders, zullen twee zeer goed schietende militairen wor den aangewezen, om onder toezicht van een daartoe door den Bataljons- (Detachements-) Commandant aan te wijzen officier, bataljons (detache- inents)- gewijze opgeleid te worden tot bokschutters. Deze militairen zullen worden bewapend met normaal schietende, zoo mogelijk van nieuwe loopen voorziene, geweren. Zij zijn gedurende hunne opleiding tot bokschutter vrijgesteld van korps- en compagnies-diensten en worden zoo min mogelijk overgeplaatst. De voor de opleiding en verdere bokschietoefeningen benoodigde munitie moet van erkend goede qualiteit zijn en wordt getrokken uit de bij Algemeene Order van 1904, No. 93 toegestane hoeveelheid. Yoor de ontvangst dezer munitie-soort is de sanctie van den Chef der Ille Afdeeling v. h. D. v. O. noodig. 2. De opleiding der bokschutters vindt, zooveel mogelijk eiken werk" dag, plaats onder toezicht van den daarmede belasten Officier-Instructeur, die verantwoordelijk is voor de veiligheid en den geregelden gang van het onderricht. Hij zal met tact en veel kalmte gemaakte fouten op- merkeD, maar vooral de oorzaken der gebreken opsporen en de juiste middelen ter verbetering daarvan aanwenden. Hij verhoudt zich in zake de bokschuttersopleiding en oefeningen rechtstreeks tot den Bataljons- (Detachements-) Commandant, die met de algemeene leiding is belast. 3. Gedurende de opleiding zal ruimschoots tijd worden besteed aan de voor dat doel bevorderlijke gymnastische oefeningen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 343