554 beklom, kreeg uifc mededeelingen van manschappen, die zich wegens verschillende redenen lieten zakken 1), den indruk, dat het bovenvlak te dicht bezet was. Daarom liet hij alleen het voorste halve bataljon van het Middlesex Regt. en de voorste drie compagnieën der Imperial Light Infantry naar boven gaan. Het overige hield hij achter en het achterste halve bataljon van het Middlesex Regt. moest nu salvovuur op de Boeren op den Groenen Berg afgeven, eene tamelijk onschuldige bezigheid AVij nemen hier bij Coke iets dergelijks als zooeven bij Lyt- telton waar. Ook hij begrijpt, dat de Spionkop overvuld dreigt te worden en dat de versterkingen ergens anders moeten op treden. Maar ook hij ziet er tegen op, dit denkbeeld met alle kracht uit te voeren; ook hij kan geen weerstand bieden aan de dringende aanvragen om ondersteuning, en, erger dan Lyttelton, vergenoegt hij zich thans met een onschadelijk vuur op grooten afstand. Te 12.50 n.m. deelde Coke aan Warren zijn indruk omtrent de te dichte bezetting van den Spionkop mede en gaf hij hem kennis van de genomen maatregelen, en wel in de volgende bewoordingen „I am now on the plateau of Spion Kop slopes. The top of the „hill is reported crowded with men, and as these are exposed „to shell fire and suffering, but holding out well, I have stopped „further reinforcements beyond this point, but the troops enga ged know that help is close at hand. Ammunition is being „pushed up." Ongeveer 1.15 n.m. vernam hij, hetgeen een kwartier te voren op den rechtervleugel gebeurd was, met een dringend ver zoek van den Luitenent-Kolonel Hill om ondersteuning. Diens volgens werden de achtergehouden compagnieën van het Midd lesex Regt. en van de Imperial Light Infantry dadelijk naar boven gezonden. 1) Het aantal teruggaande manschappen schijnt zeer groot geweest te zijn. Warren zelf deelt het volgende mede: „Moreover, at 5 p.m. nearly all the 11th Brigade who had gone up during the night „had come down for food and Avater. General Coke states the men brought down eight „or ten water bottles to fill, and took them up again" (V, biz. 652), Wjj vreezen, dat het aantal van laatstgenoemden aanzienlijk kleiner dan dat van eerstgenoemden ge weest is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 34