555 In antwoord op eene vraag van Warren vulde Coke zijn helio- gram van 12.50 n. m. aan met de mededeeling, dat de toestand zeer ernstig was; gelukte het de artillerie niet de stukken der Boeren tot zwijgen te brengen, dan zouden de troepen het geen tweeden dag kunnen uithouden Coke had dus den indruk gekregen, dat de toestand op den Spion kop ernstiger was, dan hij aanvankelijk vermoed had en hij zette de beklimming voort om zelf te kunnen zien. Onderweg ver nam hij van den Majoor Bayly, berichtofflcier van Lyttelton, hetgeen deze ter ondersteuning van de troepen op den Spionkop gedaan had. Nu twee versche bataljons de bezetting van den kop versterkt hadden, achtte hij het verkeerd nog meer troepen naar boven te zenden, zoodat hij II. Scottish Rifles en Bethune 's Bereden Infanterie op den zuidwestelijken uitlooper deed halt houden (2.30 n. m.). Te 3 u. n. m. kreeg hij inzage van Thorneycroft's melding van 2.30 n. m. Hij zond haar door met de volgende bijschrijving; „I have seen the above and have ordered the Scottish Rifles and the King's Royal Rifles up to reinforce. The Middlesex „Regiment, the Dorset Regiment the Imperial Light Infantry „have also gone up. Bethune's Mounted Infantry, 120 strong, „also reinforced. We appear te be holding our own at present" 2). Kapitein Phillips, van zijn staf, dien hij vooruit naar boven gezonden had, heeft hem klaarblijkelijk tot deze opvatting gebracht. Nog altijd had hij geen aanwijzing gekregen, dat Thorneycroft het bevel over al de troepen op den Spionkop met den tijdelijken rang van brigade-commandant ontvangen had. Van Phillips wist hij alleen, dat Crofton gewond was; hij bleef dus in de meening, dat Hill, de waarnemende commandant der 10de brigade, waarvan thans drie bataljons boven op den kop aanwezig waren, aldaar het bevel voerde. Aanvragen om ver sterking hielden aan, zoodat Coke ten slotte het bataljon der 1) Do Duitsche generale staf stelt de afzending van dit bericht op 1.30 r. m (IY, blz. 64). Echter zegt Warren in zijn verslag aan de Koninklijke Commissie de desbe treffende vraag eerst te 1.40 n. m. gedaan te hebben, na tweemaal zonder veel succes om inlichtingen geseind te hebben. (Y, blz. 652). 2) Het woord .reinforce" moet hier niet al te letterlijk worden opgevat. De Dorsets en Bethune's Ber. InF. zijn niet op den kop geweest. Bovendien zijn de King's Royal Rifles nooit naar den Spionkop gezonden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 35