556 Scottish Rifles - op ée'ne compagnie na, welke hij water liet aanvoeren - naar boven zond 1). Bethune's Bereden Infanterie en ors®tshire Regt. hield hij als reserve op de zuidelijke helling. ar de behoefte werden de compagnieën der Scottisch Rifles over oe geheele linie verdeeld, zoodat het bataljonsverband vrij we op leid en het vuur der Engelschen wel ongeveer op kracht gehouden werd, doch nergens het overwicht op dat der Boeren verkreeg. Door de tijdige aankomst van deze troepen gelukte het den ngelschen de Boeren, die tegenover het centrum en den lin kervleugel eene eenigszins dreigende houding begonnen aan te nemen op afstand te houden, maar vooral voor den rechter vleugel was het optreden der Scottish Rifles eene ware opluch- mg. Hier toch was het volgende gebeurd: Önder bescherming van het vuur van de afdeeling op den oe-heuvel, gingen de Boeren over den oostelijken uitlooper vooruit. °m 0p dit gedeelte van het gevechtsveld te komen zouden Ihorneycroft en zijne manschappen eene terreingolving eerst moeten bestijgen en daarna afdalen, alles onder 's vijands vuur. Men kon er alleen langs de zuidelijke hellingen van den kop gedekt komen, zooals II. Middlesex Regt. en de Imperial Infantiy ook gedaan hadden. Dit gedeelte van het too- neel van den strijd lag dus feitelijk buiten Thorneycroft 's ge- zichtsbereik Hier streden genoemden bataljons aanvankelijk met afwisselend geluk tegen de Boeren, doch weldra begonnen öj0n i en®dl winnen. De Engelschen weken terug en reeds naderden 30 a 40 Boeren den oostelijken kant van eene rij rot sen achter ïhorneycroffs stelling, van waar zij alle hiervoor bestemde versterkingen op korten afstand onder vuur konden gebeurde dan ook mefc de voorste compagnie der cottish-Rifles. De toestand werd echter voor de Engelschen geie doordat de drie volgende compagnieën bijtijds naar rechts a bogen en de Boeren in flank en rug aanvielen (3.45 n.m.). oor de tweede maal was de bezetting van den Spionkop voor eene catastrophe bewaard. 1) Volgens I, blz. 273, tussehen 3.15 en 3.45 n.m. Oppenhehn geeft op 3 u nm ontvangen "heef™6' dat desbetreffende bericht te 3.40 n.m.' O

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 36