561 naar verhouding van de aantallen candidaten ginds en hier verdeeld, zoodra deze bekend zijn. Daarbij blijft de verdeeling over de ver schillende wapens en diensten nog voorloopig buiten beschouwing. Deze geschiedt eerst, nadat in Nederland, waarheen de geslaagden inmiddels zijn vertrokken, de in Indië toegekende examencijfers zijn ontvangen. Het is dus noodig, dat alle candidaten zich voor alle wapens en diensten opgeven. Zij, die uitsluitend voor de Militaire Administratie zijn goedgekeurd, worden in de eerste plaats daarbij ingedeeld, mits in de ranglijst geen lager nummer behalend dan dat, overeenkomende met het totaal aantal plaatsen voor alle wapens en dienstvakken. Op deze wijze zal het mogelijk zijn de Indische candidaten en de onderofficieren ook bij andere wapens dan de Infanterie in te deelen. Aangezien het tegenwoordige toelatingsexamen voor den Hoofd cursus ongeveer gelijk is aan dat der Cadettenschool, behalve dat voor laatstgenoemd examen nog de kennis der Natuurkunde en van de Duitsche en Engelsche taal wordt gevorderd, terwijl de eischen van toelating voor den voorbereidenden cursus niet zwaarder mo gen worden, zou, zonder verandering van het toelatingsexamen voor de Acadamie, de voorbereidende cursus minstens 4 jaar moeten duren. Een deel van het onderwijs op den Hoofdcursus en de Cadetten school bestaat echter in herhaling van hetgeen reeds voor het toe latingsexamen werd vereischt, terwijl het onderwijs in dienst- en exercitiereglementen en voorschriften op den voorbereidenden cursus kan vervallen. (Oefeningen in gymnastiek, schermen, zwemmen en schieten zijn daarentegen voor lichaamsbeweging en ontwikkeling, zoomede voor het onderhouden der practisehe bekwaamheid noodig). Bovendien kunnen de volgende vakken van het toelatingsexamen voor de Academie worden geschrapt: a. beginselen der cosmographie; b. staathuishoudkunde en statistiek; c. Nederlandsehe, Fransche, Duitsche en Engelsche letterkunde; d. gronden van de gemeente-, de provinciale- en staatsinrichting van Nederland e. hand- en rechtlijnig teekenen f. toegepaste mechanica Op deze wijze kan dan met eenen driejarigen voorbereidenden cur sus worden volstaan. Yerder te gaan is echter niet wenschelijk, daar dan de onderofficieren eene te slechte kans zouden hebben tegenover de andere candidaten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 41