M GEORGE, FREDER1K, WILLEM, ROREL, Bidder der Militaire Willemsorde 4e Masse Gepensioneerd generaal-majoor. Geb. 22 Augustus 1837 te Maastricht. Overl. 4 Augustus 1907 te Bad Nauheim. De vorige maand bereikte ons uit Bad Nauheim het bericht van het overlijden van den gepensioneerden generaal-majoor G. F. W. Borel. Ter herinnering aan de vele en belangrijke diensten door den thans overleden opperofficier aan den lande bewezen, en wel in het bijzonder gedurende zijne detacheeringen bij het Nederlandsch Indische leger, laten we hier eene korte biographie volgen, met vermelding van eenige feiten uit zijn militairen loopbaan. Borel begon in 1852 zijn carrière aan de Kon. Mil. Acade mie te Breda als cadet der artillerie van het Nederlandsche leger en werd 14 Juli 1857 aangesteld tot 2e luitenant. In verband met het toenmalig te kort aan officieren van het Oost Indisch leger werd een oproeping gedaan voor Nederlandsche offi cieren, die genegen waren voor den tijd van 5 jaren gedetacheerd te worden bij onze landmacht. Borel aanvaardde in hetzelfde jaar van zijn aanstelling tot officier een dergelijke detacheering. Nadat hij in 1859 tot le luitenant bevorderd was, werd hij benoemd tot commandant der artillerie bij de in dat jaar begonnen expeditie naar de Z. en O. afdeeling van Borneo. Het was in deze positie dao hij in Mei 1860 werd ingedeeld bij de colonne van den majoor Kocli in haren tocht tot onderwerping van de districten Tabalang en Balangan. Bij Kon. Besluit van 18 Februari 1861 werd luit. Borel gedecoreerd met de Militaire Willemsorde 4e klasse, hebbende zich onderscheiden bij de krijgsverrichtingen in Bandjermasin. Op zijn verzoek werd Borel toegestaan 30 April 1863 naar I. H. T. 1907. 67-

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 433