563 mede de Indische cursus der Academie en zoo mogelijk de Indische voorbereidende cursus op dezelfde plaats (liefst in de Preanger Re gentschappen) gevestigd te zijnzoodat zooveel mogelijk van hetzelfde personeeldezelfde gebouwen en inrichtingen kan toorden gebruik gemaakt. Tevens zou het zeer wenschelijk zijn aldaar ook eene Indi sche Schietschool op te richten. III Het doel der opleidingsinrichtingen. Wat moet het doel zijn van eene opleidingsinrichting voor officieren Ie het vormen van zoo goed mogelijke subalterne offiicieren. 2e De leerlingen bij het verlaten der inrichting te doen voor zien zijn van eene kern van wetenschappen en bekwaamheden, waardoor zij zich verder door eigen studie en in de praktijk geleid door hunne chefs en oudere collega's kunnen ontwikkelen tot goede hoofd- en opperofficieren. ad le. Waarvoor moet nu een subaltern infanterieofficier geschikt zijn? (bijzondere betrekkingen buiten beschouwing gelaten). A. Voor veldofficier le in den strijd tegen den B. V. i I- V. B. Voor leider en opvoeder van zijne ondergeschikten. C. Voor bestuurder van de inwendige huishouding van eene compagnie of post. D. Voor militairen rechter. E. Voor verschillende andere functies van minder beteekenis. De geschiktheid voor de sub A t/m C genoemde functies ver- eischen in het algemeen van den betrokkene: le gezond verstand 2e dat hij, zoowel door karaktereigenschappen als door (vooral practische) kennis een zedelijk overwicht op zijne ondergeschik ten heeft, x) waarvoor o.a. noodig is: a. het hieronder sub 3 genoemde; b. menschenkennis; 1) Zie „Hoogeboom en Pop Leerboek der Tactiek enz." Eerste deel (3e druk) bl. 133 en 134.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 43