96B Sappeur-en mineurkunst; Schietoefeningen met den revolver; Het uit elkaar nemen, in elkaar zetten en onderhoud van den revolver; Seinen; Oorlogsgebruiken. Geneeskundige dienst. Zieken verplegers. Het voorkomende in de „geneeskundige handleiding ten ge- bruike bij de kaderscholen" Voor de opleiding van de landweer moeten, zoolang niet over het noodige eigen personeel kan beschikt worden, officieren en kader van het staand leger aangewezen worden, voor welke werkzaamhe den dezen eene toelage dient te worden gegeven, gelijkstaande aan die, vastgesteld voor officieren en kader van gelijken rang of graad behoorende tot de landweer. Zoolang officieren van het staand leger belast zijn met de opleiding, dienen de korps commandanten dergenen, die als compagniescommandant bij de landweer optreden, verantwoordelijk gesteld te worden voor den gang der oefeningen, waartoe de compagnieën tijdelijk bij één of meer korpsen zouden moeten worden ingedeeld. Om te voorzien in de behoefte aan officieren, kader, hoornblazers en tamboers bij de landweer en om hen, die voor aanstelling in aanmerking wenschen te komen, in de gelegenheid te stellen, daarvoor het noodige ondenicht te ontvangen, moet in de plaatsen, waar landweerafdeelingen bestaan, het noodige per. soneel voor de opleiding aangewezen worden. Het onderricht zou, behalve voor de hoornblazers en tamboers, uitsluitend moeten omvatten het, theoretisch gedeelte, terwijl het practisch onderwijs bij de oefeningen der landweer zou moeten gegeven worden. In elk dier plaatsen zou een geschikt officier, van het wapen waartoe de aspiranten behooren, aangewezen moeten worden voor de opleiding tot 2e luitenant, terwijl één of meer onderof ficieren belast zouden moeten worden met de vorming der onderof ficieren en korporaals. Voor elk aspirant, die voldoet aan het examen voor 2e luitenant, onderofficier of korporaal zou eene belooning van f 100.— f 25.— of 10.— toegekend moeten worden

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 447