968 - moeten die plaatsen op zoodanigen afstand van deze punten liggen, dat de concentratie ongestoord kan plaats hebben niet alleen, doch dat de oefening van den landstorm niet belemmerd wordt. Het encadreeren zou op gelijke wijze moeten geschieden als bij de landweer. Zooals reeds bij de behandeling van deze cate gorie werd vermeld, komt, door daarbij een dubbel stel op te leiden, al dadelijk kader beschikbaar voor den landstorm, welk kader onmiddellijk bij de mobilisatie naar de concentratieplaatsen van den landstorm dient te worden gezonden. In hoeverre de landstorm ook zal moeten en kunnen bestaan uit cavalerie, artillerie en genie, zal afhankelijk zijn van ver schillende omstandigheden, waarvoor voor cavalerie en artillerie het beschikbare aantal paarden en voor artillerie het restant vuurmonden al dadelijk genoemd kunnen worden. Voor wat betreft den geneeskundigen dienst zullen de par ticuliere geneesheeren, apothekers, hulpapothekers en veeartsen bij mobilisatie ingedeeld moeten worden bij de landweer en den landstorm, terwijl, wat aangaal de ziekenverplegers, van de landweer dadelijk een aantal opgeleiden beschikbaar komt. Uit den aard der zaak zal de oefening van den landstorm zooveel mogelijk bespoedigd moeten worden. Voor het programma der oefeningen, verwijs ik naar de landweer. De kleeding moet overeenkomstig die van de landweer zijn, waarbij in stede van de L. een S. als onderscheidingsteeken zou kunnen worden genomen. Zij zou in voorraad opgelegd moeten worden in de concentratieplaatsen of in de nabijheid daarvan, doch zonder onderscheidingsteeken, waardoor zij tevens tot gebruik zou kunnen dienen van de landweer. In plaats van één pantalon en één jas zou aan den landstorm een dubbel stel kosteloos te verstrekken zijn, voorts hetzelfde als aan de landweer. Ook de wapening en de benoodigde munitie zouden opgelegd moeten zijn in de concentratieplaatsen of in een garnizoen in de nabijheid daarvan. De bewapening van den landstorm zou zoo mogelijk gelijk moeten zijn aan die van het staand leger. De particuliere geneesheeren zouden reeds vóór de mobilisatie aangesteld kunnen worden tot reserveofficier van gezondheid

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 452