969 2e klasse, na tien jaar te bevorderen tot reserveofficier van gezondheid le klasse en na twintig jaar tot reserve diiigeeiend officier van gezondheid. De particuliere apothekers (veeartsen) zouden dan benoemd kunnen worden tot reserveapotheker (paardenarts) 2e klasse en na tien jaar tot reserveapotheker (paardenarts) le klasse bevoi- derd worden. Deze aanstellingen en bevorderingen zouden moeten geschie den door den Commandant van het leger Daaraan zouden de benoemden de bevoegdheid moeten ontleenen om reeds voorde mobilisatie de blauwe uniform en het groote tenue te dragen, vastgesteld voor de ranggenooten van het staand leger, echter voorzien van het onderscheidingsteeken van den landstorm. De landstorm zou ingeval van oorlog en in spoedvereischende gevallen gemobiliseerd moeten worden als aangegeven voor de landweer, overigens alleen op last van den Gouverneur Generaal. Zoodra het bevel daartoe gegeven is, zouden de gewestelijke en plaatselijke hoofden van bestuur het noodige moeten ver richten om de dienstplichtigen op de van te voren vast te stellen plaatsen ter beschikking te stellen van de militaire autoriteiten. Gemobiliseerd zijnde, zou de landstorm tot het leger behooien, onder de daarvoor geldende militaire wetten vallen en wat beta ling betreft gelijkgesteld moeten worden met het daartoe be- hoorend personeel van gelijken rang of graad. Zoolang en wanneer de landstorm niet gemobiliseerd is, zou door de daartoe behoorende dienstplichtigen een weergeld betaald moeten worden, hetwelk ik zou willen stellen op ongeveer 1 /0 van het inkomen. Dit weergeld zou ten voordeele komen van de begrooting van Oorlog en moeten dienen tot bekostiging der uitgaven voor landweer en landstorm. Ook op de buitenbezittingen zal zich het geval kunnen voor doen, dat van den landstorm gebruik gemaakt moet worden. Zal met onze tegenwoordige verbindingen bij voortdurende waak zaamheid van de zijde van het bestuur zulks zelden of nooit voorkomen tegen een Inlandschen vijand, bij een oorlog tegen een buitenlandschen vijand zal over alle beschikbare Europeanen

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 453