ADe ltjchtgeleider-inrichting. 981 Zie fig. I. pi. XXXI. Een 15 M. hooge en uit 8 deelen van 1.85 M. lengte bestaan de mast uit magnalium (een legeering van alumimium) draagt een net in den vorm van een regenscherm, dat uit 6 bronzen kabeldraden van 25 M. lengte is samengesteld. Loodrecht onder deze luchtdraden zijn op 1 M. afstand boven den grond 6 tegen wichtsdraden van 40 M. lengte uitgespannen, die aan een aan den mast verbonden en van dezen geïsoleerden ring bevestigd zijn en straalsgewijze naar buiten loopen. De mast zelf is ook van den grond geïsoleerd en dient tot geleiding naar het luchtnet. B. De krachtbron. Zie fig. II. Hiertoe wordt een kleine gelijkstroomdynamo gebezigd die bij een aantal omwentelingen van 1300 een nuttig effect heeft van 1 Ampère 45 Yolt. Deze dynamo wordt gedreven door een rij wielonderstel, waarbij de beweging der trappers door middel van een drijfkoord en met behulp van een uit aluminium vervaar digd vliegwiel op de dynamo wordt overgebracht. Eén man kan gemakkelijk den stroom opwekken en de overdrachtsver houding is zoodanig gekozen, dat men, als men gewoon normaal trapt, een vonklengte van 4 m.M. aan den inductor verkrijgt. Het traptoestel kan in 10 deelen verdeeld worden, terwijl men slechts 3 minuten noodig heeft om het geheel in elkander te zetten. C. De Seintoestel. Zie fig. Ill en IV. De toestellen voor het seinen zijn in een houten kistje ver- eenigd, dat door metaalbeslag versterkt is. Het kistje wordt voor het transport, alsook wanneer men er mede werkt, in een lederen foudraal geplaatst, dat aan de zijkanten van stukken leder voorzien is, welke beletten, dat regen in den toestel bin nendringt. Het is 380 X 380 X 200 m.M. groot en bevat de volgende onderdeelen: a den Morse-sleutel; I. M. T. '907 69..

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 465