- 996 Het wordt aan de achterzijde gesloten door een horizontale platte sluitwig met repeteermechanisme. Het sluitstuk bestaat uit 17 onderdeelen, waaronder slechts 2 veeren. Het kan zonder eenig werktuig, geheel uit de hand, uiteengenomen en weer in elkaar gezet worden. Een zekerheidsinrichting belet het openen of afvuren, als de veiligheidspal niet omgelegd en op „veilig" gesteld is. Het kanon loopt op de wieg van de bovenaffuit terug. De affuit bestaat uit een boven- en een benedenaffuit. De eerste dient ter geleiding van het kanon bij den terugloop en voor de hoogte- en zijdelingsche richtingen en bevat remcylin- ders en veerende tweede als schietgestel en tot vervoer van den vuurmond. Het kanon steekt voor 1/3 van zijn lengte over de wieguit. Hierdoor blijft bij den terugloop het zwaartepunt van de terug- loopende deelen meer boven hét steunpunt. De deksel van de wieg is gelegen aan de achterzijde, zoodat de reminrichting onderzocht en c. q. hersteld kan worden, zonder dat men zich hiertoe vóór het schild moet begeven De remcylinder blijft bij den terugloop onbeweeglijk; de zui gerstang wordt door het terugloopende kanon meegevoerd, waar door tevens de voorbrengveeren gespannen worden. De voorbrengveeren bestaan uit twee concontrische veeren door een buis gescheiden. De veeren steunen met de noodige voorspan ning op kragen, welke zich op die buis bevinden. De buis met opgespannen veeren is zeer gemakkelijk uit den remcylinder te nemen, om veeren te verwisselen of te herstellen) en is daarna op eenvoudige wijze te herplaatsen. Bij den terugloop wordt eerst de buitenste veer saamgedrukt. Deze rust op het achtereinde van de tusschenbuisdeze buis wordt meegevoerd en drukt op haar beurt de binnenste veer ineen. Beide veeren schuiven zoo telescopisch over elkander. Een voordeel van deze wijze van plaatsing der voorbreng veeren is, dat de lengte van de wieg hierdoor beduidend minder genomen kan worden. De vizierinrichting en de inrichting tot het geven der hoogte en zijdelingsche richtingen zijn als bij het Krupp'sche veld geschut.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 480