999 Alle lasten worclen bevestigd op het eenheidszadel, geschikt voor alle lasten. Het zadel met tuig wegen 22 K.G. cl. Landings-en sloepkanon van 7 cM., M. 1903 (IX). Het is een nikkelstalen kanon, dat op een wieg terugglijdt. Het heeft een verticale, platte wigsluiting met repeteerme- chanisme. Een veiligheidstoestel voorkomt open gaan van het sluitstuk, terwijl het niet kan worden afgevuurd als het sluit stuk niet geheel gesloten is. Het sluitstuk kan weer geheel uit de hand uiteengenomen en in elkaar gezet worden. Het vizier bestaat uit opzet en korrel links op de boven- affuit. De landingsaffuit bestaat uit een boven- en beneden affuit. De eerste maakt de bewegingen van den vuurmond tot richting en gedeeltelijk den terugloop mede. Bij den terugloop wordt de zuigerstang van den remcylinder meegevoerd, waar door de voorbrengveeren gespannen worden. Deze veeren zijn weder op een tusschenbuis gemonteerd, zoodat zij na elkaar in werking komen. De remcylinder heeit inwendig trekken, welke naar achter in diepte afnemen, waardoor het doorstroomen van de glycerine en hiermee de terugloop geregeld wordt. De benedenafïuit bestaat uit een affuitlijf, as met raden, wiegdrager, inrichting voor hoogte- en zijdelingsche richtingen, kniekussens, richtspaak en spoor. De wiegdrager is draaibaar op de as en heeft vóór een ver ticale bus tot opname van de verticale spil onder aan de wieg. De stelraden voor de hoogte- en zijdelingsche richtingen zijn als die der Krupp'sche vuurmonden. De kniekussens voor richter en sluitstuk bediende aan de zij wangen van de affuit kunnen tegen de'affuit opgeslagen worden. De spoor kan 180° omgedraaid en zoo buiten werking gesteld worden. De voorwagen bestaat uit onderstel, munitiekist, dis selboom, as en raden. Het onderstel heeft achter in het midden een haak voor het affuit, oog aan de staart van het kanon. De munitiekist is van staal plaat én heeft 12 vakken voor munitie. De munitie is verpakt, met vier patronen tegelijk, in houders van staalplaat. De patronen wor den door vilten kussens in de houders op haar plaatsen gehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 483