1000 Boven op de munitiekist is een geweerrek, waarop 10 ge weren met riemen kunnen worden vastgesnoerd. Het voorste deel van den houten disselboom is scharnierend gemaakt om, rechthoekig omgebogen en door een huis geschoven, te dienen bij het voorttrekken door manschappen, dan wel om verticaal gesteld den wagen te stutten. Aan den voorwagen bevinden zich leeren tasschen voor reservedeelen, opzet en vizierkorrel. De vuuimond met wieg kan ook op een sloepsaffuit geplaatst worden. De verticale spil onder de wieg komt dan in een pivot te lusten, die vastgeschroefd is op het sloepboord of op het sloepdek. De munitie bestaat uit eenheidspatronen: Sta len kamergranaatkartetsen en gietijzeren ringgranaten. /oor het transport kan het geschut öf door twee paarden, öf dooi tien man getrokken worden. De geweren dier man schappen worden dan op den munitiewagen gelegd. Dit is de normale wijze van vervoer. Het stuk kan evenwel ook uit elkaar genomen worden en in draaglasten verdeeld, gedragen vervoerd worden. Naargelang van het gewicht worden die lasten of door één persoon, dan wel door meerdere personen aan draagstokken middels stroppen vervoerd. De verschillende lasten van het uiteengenomen stuk zijn: Kanon met sluitstuk. gg k G Bovenaffuit. S8 - 17 5 Wiegdrager met inrichting tot zijdelingsche richting u 5 Benedenaffuit. qq Raden, a 23 K.Gf. elk. 46 Munitiekist met tasschen, geweerrekken, on derstel en as 226 Raden, a 23 K.Gf. elk, 46 Disselboom 15 5 Twaalf gevulde patroonhouders, a 22,4 K.Gf. elk 27o' Totaal 812 K.Gf. Voor het transport zijn 40 man benoodigd. Aq 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 484