23 KORTE INHOUD. Beschrijving van het zelflaadpistool systeem Roth-Sauer en Clément. De tegenwoordige stand van het geweervraagstuk, munitie benevens de bewapening der verschillende staten met bijbehoorende ballistische gegevens. De belangrijkste veranderingen op het gebied van artillerie-materieel en overzicht van de artillerie-bewapening der verschillende legers gedurende 1906. De vordering in zake den kanon terugloop op de affuit bij het berg- geschut, waar deze reeds ingevoerd is en beschrijving der voornaamste systemen hiervan. Beschrijving van bet materieel van het snelvuur-veldgeschut in gebruik bij de verschillende staten (vervolg zie litt. overzicht 1907—II). Betoog der wenschelijkheid van een geweersteun, de voor- en nadeelen ervan en beschrijving van den geweersteun systeem Moser. Eischen waaraan het zware geschut van het veldleger en dat van de belegerings-artillerie moeten voldoen en de uitrusting hiermede bij de voornaamste staten. De voor- en nadeelen van veranderlijken en standvastigen kanon terugloop voor veldhouwitsers en welke de voorkeur verdient. De geschiedenis van het Infanterie-projectiel. Yoor- en nadeelen van den veranderlijken en standvastigen kanonterug loop voor stijlvuurgeschut. Standvastige de beste. Een en ander over zelflaadgeweren en de „S" en „D" munitie. Verweerschrift van schrijver naar aanleiding van een critiek op zijn in „La Revue Schiflbau en 1906" gepubliceerd artikel over de voor- en nadeelen van wig- en schroefsluiting.

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 545