575 minder overhaast behandelen der vakken en het geven van ge legenheid voor vrije studie, terwijl in het begin der Indische cursus rekening moet worden gehouden met de moeilijkheden, die het Indische klimaat voor den baar aan het studeeren in den weg legt, waardoor in het eerste Indische studiejaar niet te veel van de hersenen mag worden gevergd. Het volgende geeft echter tijdsbesparing: le het overboord gooien van verschillende onnutte we tenschappen. (Dit zal later meer gedetailleerd worden behandeld). 2e het niet herhalen van het reeds vroeger geleerde; 3e den cadetten moet geleerd worden den tijd te gebruiken, die nimmer wederkeert, d.w.z.: er moeten geen halve uur tjes, kwartiertjes of vijf minuten verdouweld worden met rond te hangen in afwachting van appels of inspec tiën. Men wenne hen er aan zich vlug te kleeden en te wapenen. Inspecties en appels moeten tot het hoogst noodige worden beperkt. De inspecteurs moeten leeren den tijd te bepalen, voor het inspecteeren van een onder deel noodig. Gedurende dien tijd zijn de andere secties of pelotons volkomen vrij. De cadetten moeten zelf ook geoefend worden in het vlug nemen der voorbereidende maatregelen voor eene oefening. Men sluite geen leer- en amusementzalen, waardoor de jongelui gedwongen worden op de slaapzalen rond te hangen op een tijd, die ze nuttiger kunnen besteden. Hoe minder ze als kinderen worden behandeld, hoe beter hun plichts- en verantwoordelijkheidsgevoel kan worden ontwikkeld. 4e De detacheeringen bij den troep (drie maanden in het jaar) kunnen vervallen. L. (Slot volgt).

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 55