619 hij een algeineenen indruk van den toestand in het midden en op den linkervleugel, maar hij wist nog altijd niet, dat Thor neycroft met het bevel over alle troepen op den kop belast was. Hij meende niet anders, of Hill voerde dit bevel. Deze hoofd officier verkeerde in dezelfde meening, doch liet zijne aandacht geheel in beslag nemen door hetgeen hij gebeuren zag op het zuidoostelijke gedeelte van den kop, door eene terreingolving gescheiden van het noordwestelijke gedeelte, waar Thorneycroft zich ophield. Rechtstreeksche verbinding met dit gedeelte was ■er niet, zoodat men toen twee groepen op den kop kon onder scheiden, nl. die van Hill en die van Thorneycroft, welke ieder voor zich dachten het bevel te voeren, doch welke ook beiden verzuimden het bevel over den geheelen kop metterdaad uit te oefenen. Ten opzichte van Thorneycroft kan nog als veront schuldiging gelden, dat hij het bericht van zijne benoeming ont ving, terwijl hij als onderbevelhebber met zijne afdeeling in een hevig gevecht gewikkeld was. Het mag menschelijk genoemd worden, dat hij zich toen niet dadelijk van hetgeen in zijne onmiddellijke nabijheid gebeurde, wist los te maken. Ten gun ste van Hill, die als waarnemend commandant der 10de brigade, waarvan alle bataljons, op één na den Spionkop beklommen hadden, op het tooneel van den strijd verscheen, kan echter deze of eene soortgelijke verontschuldiging niet aangevoerd worden. "Wanneer Thorneycroft en Hill hun werkelijk of ver meend gezag over den geheelen kop hadden doen gelden, was spoedig gebleken, wie Warren tot bevelhebber aangewezen had. Te 5.5 n.m. zond Hill aan Coke, die nog niet verder dan het bovenste terras op den zuidwestelijken uitlooper gekomen was, een kort verslag van den toestand, alleen op het zuidoostelijke gedeelte betrekking hebbende. Hij deelde tevens zijn plan mede, zich tot het invallen van de duisternis te handhaven en zich daarna in te graven. Coke begaf zich toen naar Hill, dien hij gedekt achter een paar rotsblokken op het zuidoostelijke ge deelte vond. Hill lichtte nu zijn voornemen mondeling nader toe: zandzak ken had hij in overvloed en munitie evenzoo. Ondertusschen zag Coke nu met eigen oogen den stand van het gevecht, al was het maar voor een gedeelte, en het viel hem geducht

Indisch Militair Tijdschrift | 1907 | | pagina 99