BOEKBESPREKING. MAYORS. Maandschrift voor officieren van re serve, militie, landweer en weerbaarheid. Re dactieD. H. Schilling', reserve le luitenant der Infanterie; Uitgevers: Rijgh van Ditmar Rotterdam. Hoewel wij door het ontbreken van de eerste nummers van dit maand schrift niet weten, welken weg de redactie denkt te bewandelen, stellen wij ons voor, dat Mavors bestemd is een gids, een raadgever en voor lichter te zijn voor den niet-beroepsoificier en als zoodanig kunnen wij de uitgave van dit perioiiek niet anders dan toejuichen. Wil deze cate gorie van officieren toch geregeld op do hoogte blijven van hetgeen in het Leger omgaat, wil zij kennis nemen van de belangrijkste militaire vraagstukken van den dag en de voornaamste denkbeelden, die zich op militair-technischen tactisch gebied baan breken, dan dient zij ook buiten de korte perioden, dat zij een werkdadig aandeel neemt aan het militaire leven, voeling te blijven houden met hot werken en streven in het Leger. En dit is niet alleen zeer wenschelijk, neen hot is een onafwendbare eisch te achten voor een ieder, die te eenigor tijd geroepen kan zijn Land en Koningin als officier te dienen. Een eigen orgaan is hiervoor het aangewezen middel. De bestaande militaire periodieken behandelen meermalen en uitgebreid zaken, waarvan de gedetailleerde kennis voor den beroepsofficier nuttig en noodig mag heeten, doch voor de in den aanhef genoemde categorie minder urgent kan worden geacht. Tal van andere aangelegenheden, waarmede de beroeps officier uit den aard van zijn ambt reeds op de hoogte is of waarvan de kennis hem langs anderen weg gewordt, zullen die periodieken daarente gen bij voorkeur niet behandelen. En juist deze zijn den mot-beroeps officier meermalen geheel vreemd. Hij moet zich leeren en blijven aan passen aan een voor hem natuurlijkwij ze vreemde maatschappij, met bare eigen wetten, voorschriften en gebruiken. Indien redactie en medewer kers dit in acht nemeD, kan Mavors hen daarbij tot onontbeeriijken steun en raadgever zijn- De op het titelblad in verlerlei opzichten goedklinkende namen der geregelde medewerkers en de belangwekkende

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 103