86 - bijdragen in de ons toegezonden nummers staan ons borg, dat Mavors den juisten weg zal weten te bewandelen. KADER-WEEKBLAD tevens Militair Sport- Orgaan. Hoofdredacteur: D .II. Schilling, re serve le luitenant. Uitgevers: Nijgh van Ditmar, Rotterdam. Hebben de officieren van het Nederlandsche Leger de gelegenheid ver schillende vakbladen te kunnen raadplegen, buiten de Soldatencourant bestond er voor het Ivader in Nederland geen enkel weekblad. Deze Soldatencourant nu, het Weekblad voor Militairen en voor allen, die belang stellen in Leger en Yloot, heeft na een bestaan van tien jaren, waarvan vooral de laatste kwijnend mogen worden genoemd, opgehouden te verschijnen, waarvan het gevolg zou zijn, dat militairen benoden den rang van officier in het Nederlandsche Leger geen enkel orgaan zouden bezitten. In een tijd evenwel, waarin revolutionaire elementen, die in tijden van gevaar mede hun plaats in het Leger komen innemen, wèl hunne bladen hebben, of weten waar hunne voor 's Lands weerbaarheid schadende artikelen te plaatsen, moet het handhaven van een blad, waar in de goedgezinde elementen, die dan toch verreweg de overgroote meer derheid vormen, van hun streven en werken getuigenis kunnen afleggen, urgent genoemd worden. Die urgentie gaf het licht aan het Kader-Week blad, welke in de plaats zal verschijnen van de voormalige Soldaten courant. Toch mag dit weekblad in geen opzicht beschouwd worden dezelfde, doch in een ander gewaad gehulde Soldatencourant te zijn. De strekking is een geheel andere; deed de naam Soldatencourant denken aan een beroepsleger, de naam Kader-Weekblad is meer in overeenstem ming met den huidigen legervorm in Nederland, nml. met dien van een Kaderleger. Voorts waarborgt de redactie, dat gearbeid zal worden voor alle soorten van Kader, die in dagen van strijd deel zulken uitmaken van het Nederlandsche Leger, dus voor beroeps-, verlofs-, reserve-, militie- en landweerkader. Aangenaam trof hot ons in dit Nederlandsche Kader-Weekblad ook een be langrijke plaats te zien ingeruimd aan mededeelingen de Koloniën betreffende. Hetgeen dit blad zal kunnen presteeren, hangt natuurlijk in de eerste plaats af van het aantal abonné's. Waar de wil, de ernstige wil bij redactie en uitgevers voorzit om dit blad te maken tot datgene, wat de Soldatencourant niet heeft kunnen zijn, gelooven wij, dat het zijn weg in de kazernes en overige militaire inrichtingen wel zal vinden. Neemt het aantal abonné's flink toe, dan zal zelfs een bijblad ver schijnen met een eigen hoofd: Militair Orgaan voor Sport en Weerbaar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 104