VRAGENBUS- 1. Een der collega's, die gegevens wenscht te verzamelen over de geringe stuitkracht x) van ons geweerprojectiel M' 95, om die te benutten bij eene uit te geven studie over dat onderwerp, verzoekt mededeeling van persoonlijk opgedane ervaringen aangaande dat punt met opgave van: aafstand waarop werd gevuurd, bhoeveel treffers noodig waren om den tegenstander te doen vallen, cwaar die het lichaam raakten, dplaats van het gebeurde en omstandigheden waaronder (aan tallende of vluchtende vijand), e welken afstand kon de getroffene na de verwonding nog afleggen, faard van de verwonding. Antwoorden zal de Redactie van het Tijdschrift gaarne in ont vangst nemen. 2. De Heer V. te W. Een officier stelt zich wegens eene naar zijne meening lichte ongesteldheid, onder geneeskundige behandeling en krijgt onver wachts een certificaat voor eenigen tijd wegens ziekte naar X. Aangezien hem dit verlof allesbehalve gelegen komt, weigert de betrokkene naar aanleiding van dit certificaat verlof' te vragen. Kan nu deze officier gedwongen worden toch met verlof te gaan en zoo ja, moet dan de daaraan verbonden reis, enz. niet als dienst reis (reis in commissie) worden beschouwd Het is ons niet mogen gelukken daarop een goed antwoord te vinden dat voor alle gevallen passend is. Yoor zoover ons bekend, kan een officier niet gedwongen worden van een certificaat gebruik te maken. Doch dan komen ook alle kwade gevolgen voor zijne rekening en zal een latere ongeschikt- Stopping-power.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 106