Generaal Vetter* IN MEMORIAM. In de eerste dagen van December a. p. verkondigde de tele graaf de droeve mare, dat „Generaal Vetter" was overleden. Hoewel reeds een tiental jaren gepensionneerd, is zijn naam zoo innig verbonden aan de krijgsgeschiedenis van ons Leger, en meer in het bijzonder aan het licht en donker der Lombok-expe ditie, dat we geen moeite behoeven te doen om zijne herinnering, zij 't ook bij de jongeren, op te wekken. Een zoo veelbewogen krijgsmansleven, doorgebracht tot in de hoogste rangen is rijk aan gegevens voor eene uitvoerige levensbeschrijving. In af wachting dat de geschiedschrijver de tijd gekomen acht, om deze te boeken, zullen we met een kort bericht volstaan. Jacobus Augustinus Vetter werd 2 December 1837 te 's Hage ge boren. Den 25en Mei 1853 nam hij dienst bij het instructie bataljon te Kampen en behaalde den 28sten December 1859 den officiersrang. Het volgende jaar ging hij over bij het Ned. Indische Leger en vertrok den 8den September 1860 met de Australië van uit Nieuwe Diep naar Batavia. Van '61'63 maakte hij de krijgsverrichtingen mee in de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo, was van '64'66 voor hetzelfde doel in het Sintangsche (Westerafdeeling van Borneo) en kreeg daarna wat rust, van welke gelegenheid hij in 1869 gebruik maakte om. te huwen met Mej. H. A. M. van der Goes. In '72 kapitein geworden, vertrok hij in '73 als chef van den staf der le Brigade bij de 2e expeditie tegen het rijk „Atjèh" I. M. T. 1908 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 111