De Voorbereidende 134 Bijlage 5 Bij voorkeur steeds dezelfde onderwijzer bij dezelfde leerlingen. De oefeningen, die volgens Leergang ongeveer gelijktijdig kunnen aanvangen, moeten doorloopen worden, in vakken onder elkaar geplaatst. In verband met gebreider herhaling van alle onderdeelen plaats; daarbij veelvuldig beoefenen van leerling, nadat hij is gekomen in de oefeningen van vak gdagelijks minstens oefeningen geoefend worden. Uitrusting veizwaren. a. Gymnastische oef. b. Richten op kleine af- c. Drukpunt nemen en standen tot 400 M. Met doordukken. Met onderst, onderst, geweer. gew* Later met richten gepaard. cl. Waarneming door den schutter van het punt, waarop hij gericht is, op het oogenblik, dat het schot afgaat (haan vooruitschiet). Met ondersteund geweer. e. Veranderen van mikpunt, in verband met de dracht van het geweer en met andere omstandigheden. Met onder steund geweer. h. Opgelegd schieten. In st. kn. en ligg. houding, en No. 1, tot 400 M., met dien verstande, dat reeds met de alle patroonsoorten opgelegd is geoefend. Benutten i. Snelle aanslagoefeningen. In st, kn. en ligg. houding uit de vrije hand. teekens van den onderwijzer; breDgen van de vizierlijn in het oog zonder Gymnastische herhaling op tel met tusschentellen (nu en dan in goede gezette oefeningen laad en vulbewegingen met execitiepatronen. k. Juist-snelle aanslagoefeningen. In st. kn. en ligg. houding uit de vrije hand. aanvankelijk op een waterpassen draad, zonder mikpunt, later, indien hierin den draad (spelden)narichten enz. I. Samengestelde juist-snelle aanslagoefeningen. In st. kn. en ligg. houding uit met alle laad- en schietbewegingen volledig aaneengeschakeld; aanvankelijk onderwijzer; achtereenvolgens met exercitie- en losse patr. en scherpe patr. overgaan tot tijdmeting (waardeering: tijd X trefcijfer). Bij voortgezette schieten van meerdere houders achtereen, met exercitie- of losse patr.gebruiken draad tot richstreep op schijf. Volledige beoefening van het vaardig maken vuur, roffel, enz. Aanslagoefeningen en vuren in niet-voorgeschreven houdingen, opgelegd en

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 154