Oefeningen» 135 zijn in vakken naast elkaar, de oefeningen, welke geheel of gedeeltelijk in volgorde den voortgang van het onderwijs heeft naar behoefte nadere beoefening en uitge- den aanslag met de bajonet op. Afgescheiden van het bovenstaande moet iedere een paar malen gedurende enkele minuten in de samengestelde, juist-snelle aanslag- f. Voorbereiding met ondersteund geweer tot de behan deling van tasschen, gevulde houders en grendel. g. Vullen en ledigen van het magazijn, vaardig maken, vizier stellen, en verrichtingen op het Co, Roffel. In st. kn. en ligg. houding, vrije hand. in. Richten op afst. van 400 2C00 M. In st. kn. en ligg. houding achtereenvol gens op schijven, le vende doelen en moeie- lijke terreinpunten. Aanvankelijk met onderst, geweer (richt bok) of met van voren onderster nd gew. en gebruik van richtbril of controleur. Later Achtereenvolgens met execitie-, losse patr. en scherpe patr. No. 7 oef. onder i, k en l kan worden begonnen, vóórdat met voor drachtverbetering. (Aanpassen der houdingen) Op Cos. „Aan" en „Zet-af" of bepaalde richting; geen drukpunt nemen met doordrukken, aanslaghouding eenige oogenblikken verblijven). Bij voort- ook als aanslagoefe ningen uit de vrije band. Een en ander al o niet gepaard aan voort gezette oef, uit vak e. In verband brengen met afstanden schat ten. - Als de snelle aanslagoefeningen doch met gelijktijdig richten, groote vaardigheid is verkregen, ook op mik punten in de vrije hand. Als de juist snelle aanslagoefeningen doch op Cos. („Aan", Vuur en Zet-af) of teekens van den No. 7 en No. 1 (hiermede tot 25 M.). Bij groote bedrevenheid oefeningen koppeling van schoten en van 2 houders; ver van hoogere vizieren. Langzamerhand overgaan van richt en vuren in de 3 verschillende houdingen, ophouden met en uit vrije hand; op alle afstanden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 155