142 gewonen Inlandschen soldaat, eene aansporing zijn om meer dan te voren in dienst te treden 1). Ten rechte of ten onrechte voelt hij zich vaak nog meer, dan de in Europa geborene lid van het overheerschende ras. De omstandigheid, dat hij in dienst gelijk zou staan met den beneden hem geachten Inlandschen soldaat, is m.i. zeer zeker de reden waarom hij den dienst slechts zuinigjes ambieerde. Ten zijnen behoeve moet dus minstens één compagnie bij een der Depotbataljons blijven bestaan. De andere kunnen afgeschaft worden; dier kosten dekt de vermeerdering voor de Koloniale Reserve. De bevordering en opleiding tot sergeant blijve uitsluitend aan Indië, omdat daar alleen met eenige kans op juistheid de geschiktheid voor dien graad kan worden overwogen. Dat niet alleen strafregister en examenkennis daartoe den doorslag geven, maar physiek, moed, beleid, tact en ijver mede worden in aanmerking gebracht, kan het gehalte der onderofficieren slechts ten goede komen. (Hierin is voorzien door Alg- Order 1907 No. 66. Red.) Thans dienen nog enkele woorden gewijd aan de Inlandsche sergeanten, wier werkkring tot dusver dezelfde was als die van de Europeesche korporaals. Doordat bij de formatie-wijziging de Inlandsche sergeanten in de compagnieën wegvielen, waar de Europeesche korporaals werden ingedeeld, werd de moeilijkheid voorkomen, dat Europeanen door In landers werden aangevoerd. Ook dit beginsel is aan evolutie onderhevig, blijkens de benoeming in de toekomst van Inlandsche officieren. Waar nu volgens het ontwikkelde stelsel de moeilijkheid niet kan ontweken worden, omdat de Inlanders niet van dien graad mogen wor den uitgesloten, meen ik, dat zij moet worden aanvaard, als deel uit makende der zichtbaar wordende evolutie. De Inlandsche sergeant heeft hooger graad en wordt hooger betaald; bij die rechten komen plichten. Zijn plicht is het, zich te doen gelden op de onder hem staande Euro peesche korporaals. Anders verdient hij dien graad niet. De Inlandsche compagnie der veldbataljons stel ik mij dan voor als volgt samengesteld 8 sergeanten [Eur. en Inl]. 16 of 8 sergeanten titulair of korporaals le klasse [Eur. en Inl.]. 24 Europeesche korporaals. 8 of 16 Inlandsche korporaals. 120 a 125 Inlandsche soldaten en 3 tamboers en hoornblazers. 1) Hierachter mogen we wel een? plaatsen. Met een beetje goeden wil kan dat immers nu ook al, en lang behoeven ze niet te wachten op hunne streepen. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 162