165 Patrouillecommandanten. Sterkte der patrouilles. b. het opsporen en inbeslag nemen van clandestiene vuurwapenen en handhaving van het verbod op het dragen van wapens c. het opruimen van tijdelijke schuilplaatsen en voorraden van rond zwervende kwaadwilligen; d. het helpen uitoefenen van toezicht op de aan ons gezag onderworpen hoofden en bevolking, o. a. door passeneontróle, toezicht op den wegarbeid der bevolking, reinheid en orde in de kampongs, den kampongwacht dienst enz.; e. bet opsporen en opruimen der wijkplaatsen van degenen, die met het doel zich aan het bestuur te onttrekken uit hunne kampongs naar de wildernis zijn uitgeweken, een en ander om de uitgewekenen te dwingen naar hunne kampongs terug te keeren het ter aanhouding: of gijzeling in arrest nemen van door het bestuur ter plaatse aangewezen personen als dwangmiddel bij wanbetaling van boete of het niet voldoen aan den last tot inlevering van geweren. Opdrachten. 3. Patrouilleeren mag nimmer ontaarden in een willekeurig of doelloos rondloopen. Zooals echter ook reeds elders is gezegd, is het niet noodig alleen op bepaalde berichten patrouilles uit te sturen. Ten alle tijde zoowel over dag als 's nachts moeten patrouilles in alle richtingen het terrein doorkruisen. Aan iederen patrouillecommandant moet duidelijk worden medegedeeld wat van hem verlangd wordt. Bij meerdaagsche patrouilles of belangrijke opdrachten wordt de opdracht gedicteerd of schriftelijk gegeven. Opdrachten als bedoeld sub 2 d en f geschieden altijl op verzoek van, of in overleg met het bestuur ter plaatse. 4. Patrouille-commandanten zijn officieren of onderofficieren (ook niet- Europeanen). Ook de kapiteins- en luitenants adjudanten nemen deel aan den pa- trouilledienst. 5. De patrouille-eenheid is de groep. In de meeste gevallen kan met één groep worden volstaan. Zoo noodig kan de sterkte eener patrouille op twee groepen worden gebracht- Patrouilles sterker dan 2 groepen zijn hooge uitzondering. Vermenging der groepen om door onderlinge aanvulling een patrouille op de gewenschte sterkte te brengen is verboden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 185