- 166 Samenstelling der groepen. Is door tijdelijk incompleet een voor uitrukken aan de beurt zijnde groep niet sterk genoeg om zelfstandig aan de opdracht te voldoen, dan moet een tweede groep aan de patrouille worden toegevoegd. 6. Yoor groepscommandanten worden de flinkste onderofficieren (ook niet-Europeesche) aangewezen. Anciënniteit blijft hierbij buiten beschou wing, mits geen meerdere onder een mindere, geen oudere onder een jongere worde gesteld. Het vormen van goede groepscommandanten, die hunne manschappen kennen en weten te bezielen, is een der gewichtigste plichten van de officieren. De normale sterkte van de groep bedraagt 16 fuseliers, waaronder c. q. met geweer bewapende tamboers of hoornblazers. Bij elke groep ziin zoo mogelijk 3 gegradueerden. Zwakke soldaten of zij, die b. v. vooreenige weken ongeschikt voor patrou- illedienst zijn, zonder nog voor evacuatie in aanmerking te komen, worden in een afzonderlijke groep ingedeeld. Herstelden uit deze groep worden zoo veel mogelijk weder bij hunne oorspronkelijke groepen teruggeplaatst. Uitrusting der patrouilles. 7. De uitrusting der groepen moet toelaten dat le. alle patrouilles langeren tijd kunnen uitblijven; 2e. de beweeglijkheid zoo groot mogelijk blijft. Zooals ook reeds elders is gezegd, moet een groote treinr.asieep ver meden worden en ieder man voorzien zijn van een veldransel (waarin eeue verschooning) eeu paar reserve schoenen, een kookpannelje en voor 3 dagen rijst. De daarvoor aangewezen manschappen dragen de obors (steeds gevuld), groepstouwen en verbandpakjes, alsmede de 2 spreien per greep. Bij troepen niet met klewang bewapend worden steeds eenige man schappen aangewezen, die hun kapmes bij zich moeten hebben teneinde voorkomende hindernissen te kunnen helpen opruimen. Elke patrouille neemt voorts mede 1 tandoe zonder draagstok, waarbij ingedeeld 3 dwangarbeiders die tevens een kleine hoeveelheid koffie, zout of zoute visch en petroleum medevoeren. Ook de dwangarbeiders moeten elk van 3 dagen rijst voorzien zijn. Verpleging. 8. In beginsel moeten de manschappen op patrouille worden gevoed met hetgeen de landstreek, waarin geageerd wordt, oplevert, waartoe over het algemeen op Celebes de gelegenheid zeer gunstig is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 186