wetenschappelijk en een dat meer met de dagelijksche behoeften rekening houdt. Hoe nuttig en goed de wetenschap ook zij, andere spijs is ook wel eens noodig. „Verandering van spijs doet eten" Vooral hier in Indië, waar de eetlust toch al zoo spoedig verloren gaat. Daarom hoopt de Redactie, dat het Tijdschrift, meer dan tot heden het geval was, het Orgaan mag worden voor de Weer macht in Indië, het voertuig tot wisseling van gedachten over algemeene belangen en tot onderlinge voorlichting. Par le choc des opinions, jaillit la vérité Voor een gezonde critiek, voor de behandeling van die vraagpunten, die hoofd en hart bezig houden, zij hier de plaats, waar ze een meer blijvende waarde krijgen, dan in een dag blad. Ook het goede voorbeeld van andere legers, waar de ouderen niet schromen hunne ervaringen ten beste te geven in stede van die met hen te laten pensionneeren, moge hier navolging vinden. We wezen boven op bet aanzien van en de belangstelling in ons Tijdschrift. Hierover nog een enkel woord. We hopen van U collega's en gewezen collega's krachtige hulp, om die op te voeren hetzij door uwe bijdragen, hetzij door woord en daad. Door dit laatste vooral, omdat er groote behoefte aan is, aangezien in den laatsten tijd velen voor het abonnement be dankten en van de zijde der jonge officieren weinig nieuwen zich aanmelden. En het is toch de omvang van den lezerskring, die voor de Redactie de eenige maatstaf vormt in hoeverre hare moeilijke arbeid waardeering geniet. Met het woord van Coen „desespereert niet" voor oogen, hoopt de Redactie, dat in den loop van het nieuwe jaar die kring zich weder gestadig moge uitbreiden. Van hare zijde zal zij naar beste vermogen hare krachten beschikbaar stellen om het Tijdschrift te doen worden het orgaan van de Ned. Indi sche Strijdmacht. H. A. Koon.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 18