179 vuurlinie, waar het er op aan komt om op het kleinste front de grootste vuurkracht te ontwikkelen. Dan verkrijgen steunpunten, die den aanvaller in handen zijn gevallen, door bezetting met machine geweren spoedig een zoodanigen staat van tegenweer, dat zij zelfs een overmachtigen tegenaanval niet behoeven te vreezen. Bij een terugtocht voorkomen eenige doelmatig opgestelde machine geweren een al te lastig opdringen van den vervolger en een onbe antwoord vervolgingsvuur. Bij de machinegeweer-afdeelingen heeft tot nu toe het denkbeeld voorgezeten, dat zij rechtstreeks ondergeschikt waren aan den hoogeren leider. Zullen dus de tegenwoordige machinegeweer-afdeelingen op bevel van den hoogsten leider en dientengevolge in groote eenheden gebruikt worden, daartegenover staan de machinegeweer-compagnieën, waar de geweren in kleine eenheden zullen worden gebruikt, geheel ter beschikking van de lagere aanvoerders. In den regel zal aan een bataljon eene sectie worden gegeven; uitzondering moet het blijven, dat de compagnie in haar geheel optreedt. Is het aan de af deelingen verboden met enkele geweren op te treden, geheel anders is het bij de compagnieën, waar de sectie-commandant zich niet behoeft te bedenken, zelfs zijne sectie nog te splitsen. Het verschil springt het duidelijkste in het oog, indien we de afdeeling in zekeren zin als een nieuwe wapensoort beschouwen, waarover alleen de hoogere aanvoerder beschikt, terwijl het geweer in de compagnie een soort hulpwapen van de Infanterie vormt, waarbij het niet alleen organisch is ingedeeld, maar van welker gevecht het een onafscheidbaar bestanddeel zal uitmaken. Neue Militarische Blatter 2411907. Meer machinegeweren in Oostenrijk Hongarije. Had voorheen elk regiment grenswachters een afdeeling Berg- machinegeweren, nu zal elk bataljon er een krijgen. De samenstelling is als volgt. Commandt1 kapitein 2 luitenants

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 199