184 laten worden, zoodat er een groot te kort in de lage rangen begint te ontstaan. Army Navy Journal Nr. 2309. De nieuwe uniform van het Duitsche leger. De proeven met de nieuwe uniform van het Duitsche leger schijnen geëindigd en met den aanmaak in het groot begonnen te zijn. Als kleur is voor Infanterie, Cavalerie, Artillerie, Technische troepen en Trein veldgrauw, voor de Jagers en Vrijkorpsen veldgroen gekozen. Opvallende uitmonstering is meestal vermeden De knoopen zijn gebruineerd en in de plaats van de gekleurde kragen, schouderbe dekkingen en mouwopslagen zijn zulke gekozen van de kleur der uniformjas en alleen omzoomd door een gekleurde bies. De lissen van de garde-korpsen en eenige linie-infanterieregimenten zijn evenwel behouden gebleven. De veldjas heeft een tailleriem, van voren 2 schootzakken, en een omlegbare kraag, die in opgeslagen toestand de ooren beschermt. In de plaats van de halsdas treedt een grauwe halsdoek. Op de eerstvolgende begrooting zijn reeds 4.665.390 mark voor de nieuwe uniform uitgetrokken. Jahrb. für die deutsche Armee u. Mar. No. 435 van 1907. Italië. Uniformen. Is er in den laatsten tijd niets meer gehoord van de proeven met een rookgrijze Alpini-uniform, officieus is thans bekend geworden, dat in beginsel voor een groen-grijze veldkleeding is besloten, ook te dragen bij velddienstoefeningen en manoeuvres. De nu gebruikelijke uniform zal dan dienen voor binnendiensten, uitgaan en parades, „Men hoopt spoedig eenige afdeelingen met die nieuwe velduniform te kunnen uitrusten". (M. W. 157/07). Koloniale Oorlogen. Het is sterk zoo schrijft het Bat. Nieuwsblad in zijn nummer van 9-l-'0Szulk een verwantschap alle oorlogen hebben, die tus- schen Europeesche legers en inlandsche vijanden gevoerd worden. Uit welke nationaliteiten die europeesche strijdmachten ook zijn sa-

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 204