186 En eindelijk zou Frankrijk hebben kunnen weten, dat, sinds die banen zijn verlaten en onder ervaren aanvoerders stoutmoedig en zonder te groote zorg voor den rug is opgetreden, de toestanden geheel veranderd zijn en een succes verkregen wordt, dat vroeger ver te zoeken was, in elk geval oneindig meer tijd en bloed kostte. De Automobiel in dienst v/h Leger Het Fransche ministerie van Oorlog heeft een automobiel-mitraü- leuse naar Oran gezonden ten gebruike in de gevechten tegen de Mooren. Naar wij uit de mailberichten lezen heeft de Belgische minister van Oorlog zich tot de Automobile Club de Belgique gewend met het verzoek hem te doen weten op welke voorwaarden dit lichaam zijn medewerking zou kunnen verleenen tot het in het leven roe pen van een vrjjwilligerkorps automobilisten en motocydisten. Militaire Luchtschepen. Bij eene aanvullende begrooting voor 1907 zijn in den Duitschen Rijksdag 400.000 mark gevraagd voor den bouw van een tweede Zeppelin-luchtschip. De Italiaansche majoor Morris heeft zonder ruchtbaarheid een militaire ballon gebouwd en daarmede proeven genomen, die uitste ken geslaagd zijn. De Koning stelde hem hiervoor 400,000 1. ter beschikking. In dit luchtschip heeft men de voordeelen van het Fransche en het Duitsche systeem vereenigd iets dus als de Italiaansche buitenlandsche politiek. Noot y/d Redactie. Om onzen iolandschen -vijand zoo maar in eens geljjk te stellen met de Marokkanen is zeer aan bedenking onderhevig. Het feit toch, dat Marokko het zoo lang heeft uitgehouden, zonder geljjk Algiers en Tunis een Europeeschen voogd te hebben bewjjst in ieder geval, dat het geen katje is, om zonder handschoenen aan te vatten. Do vraag is: wat wil de politiek. Aan de eischen daarvan moet de militaire bevelhebber ondergeschikt blijven. "Waren wij op Boni ontvangen, als de Franschen te Casa Blanca dan was de expeditie ook anders verloopen. Frankrijk heeft door mannen als Marchand e. a. getoond ook er varen stoutmoedige aanvoerders te hebben, die zonder te groote vrees voor hun rug, diep in het onbekende land wisten door te dringen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 206