2 Tegen den avond van den 28sten Juni wordt te Soemedang, behalve over de bezetting van het aanwezige werk, beschikt over: 2 Bataljons Infanterie. 1 Esk. Cavalerie. 1 Bergbatt. van 4 stukken. 1 Sectie Genietroepen, eenige wielrijders Geneeskundige sectie. Munitietrein. Verplegingstrein (voor 2 dagen) 1). De Comdt. dezer troepenmacht krijgt opdracht om eene voorbereide stelling in te nemen, teneinde in samenwerking met het verdedigingswerk den vijand het gebruik van het acces naar Bandoeng te ontzeggen en tot het laatste stand te houden. Opdracht Oostpartij. Het commando van de Oostpartij bestaat uit 2): het 9de Bat. Tnf. Ie Yeldesk. (met muziek) l" sectie der 4de Bergbatt. (waarbij de batt. comdt). 1 Geneeskundige sectie (1 officier van gezondheid met eenig hospitaalpersoneel). Korpstrein; Munitietrein. 14 wielrijders. Bovengenoemde troepen, voor zooverre te Tjimahi en Batoe. Djadjar in garnizoen, zoomede de wielrijders, voor zoover niet bij de cavaleriemanoeuvres ingedeeld, zullen in den namiddag van den 27en Juni a. s. te Kadipaten moeten vereenigd zijn. Te Kadipaten zal aan dit detachement een kapitein van den generalen staf als chef van den staf worden toegevoegd. De uit te voeren opdrachten zullen t.g.t. worden uitgereikt. Bepalingen met het oog op den vredestoestand. Ie. Waar in de te geven opdrachten van een grootere sterkte of van andere troependeelen gesproken wordt dan aanwezig, moet het ontbrekende worden gemarkeerd. 4) Later kwam hierbij 1 veldtelegraafbrigade. 2) Later kwam hierbö nog de 4de Omp. 4e Bat. Inf.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 20