191 de geschiedenis van het Indische leger van de laatste tien jaren, weet volkomen goed, waar de oorzaak van den tegenwoordigen toestand ligt. Die oorzaak indertijd geschapen, verergerd en bestendigd, moet bestreden en uitgeroeid worden en eerst daarna kan volledige beterschap worden verwacht. Meerderen moeten in de oogen van minderen met de meeste achting en deferentie worden behandeld, hun gezag worden gesteund en elke poging om hen in het publiek van hun voetstuk af te rukken moet ten allerernstigste worden bestraft". De tenue der officieren. In De Locomotief van 4 Januari heeft een zekere S. het over de tenue der officieren en constateert met genoegen een ernstig streven om die tenue in practiscben zin te wijzigen, terwijl de noodige fraaiheid, die men als eisch aan de militaire kleeding moet blijven stellen, niet zal verloren gaan. Na de onlangs gewijzigde tenue voor den officier van piket gereleveer te hebben, houdt schrijver een pleidooi voor de afschaffing van de zwarte jas ook bij het visiteeren der wachten en posten, waarbij hij betoogt, dat in verband met de verdeeling der werkzaamheden en den tijd de officier van piket feitelijk alleen 's middags bij het vleesch- en brooö- fourageeren kan profiteeren van de vergunning tot het dragen van de witte jas. Vervolgens worden de voordeelen van halssnoeren boven vaste of losse tressen bepleit zoomede de pet met pluim boven den tegenwoordigen helmhoed voor de groot tenue, terwijl hij voor de Cavalerie de niet glimmende zwarte knoopen (zooals de Hollandsche stafofficieren die op de attila hebben) of de Hollandsche huzarenattila en de verlakte sabel- tasch verkieselijker acht. Schrijver eindigt zijn artikel met hetgeen hem waarschijnlijk het naast aan 't harte gaat, nl. het opwerpen van een balletje voor de invoering bij de Artilleiie van de zwart fluweelen kraag, die volgens zijn beweren bij alle legers ter distinctie van de andere wapens bestaat. Hij zegt daarbij „Och, elk wapen heeft zoo zijn geurtje, en wat voor bezwaren zouden er kunnen zijn om de uniform in boven aangegeven zin ie wijzigen, vooral daar den lande daardoor totaal geece kosten ten laste komen r Sport in liet Leger. Dezelfde S. heeft het ook over de beoefening van de Sport in het Leger hij juicht het ten zeerste toe, dat het Legerbestuur zich daarvoor zoo interesseert, doch constateert dat de wijze waarop die sport beoefend wordt

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 211