VRAGENBUS HeglementenverstrekJdng. 1. Zou de Redactie van het I. M. T. mij misschien de reden kunnen opgeven waarom nieuwe reglementen altijd éérst aan het kader verstrekt worden en dikwijls pas geruimen tijd na dien voor de officieren in de cantines verkrijgbaar worden gesteld? Wij moe ten thans altijd leentje-buur spelen bij onze minderen, iets wat m.i. toch wel te voorkomen zal zijn! „Officier" te „Tjimahi". Het antwoord daarop is eenvoudig; de door vrager gewraakte toestand behoeft absoluut niet te bestaan! Immers de A. O. 1904 no. 102, zooals gewijzigd bij A. O. 1907 no. 72 schrijft voor, dat „van de in de cantines verkrijgbaar gestel de nieuw in te voeren reglementen, wijzigingsbladen, enz. door de betrokken Afd. tevens Brigade Cmdt. en de Gew. Mil. Cmdten de noodige exemplaren voor de behoefte dier inrichtingen bij de betrokken afd. van het D. v. O. moeten worden aangevraagd". Zoodra dus de A. O. verschijnt, en de Afd. Cmdt. vraagt aan, dan krijgt bij het gevraagde, kan dit direct over de cantines in zijn gewest verdeelen (of wel de cantine commissaris vraagt direct na ontvangst der A. O. de noodige exemplaren aan bij den Afd. Ct.) en het nieuw uitgegeven reglement komt gelijk aan in Uw garnizoen met de voor het kader bestemde gratis verstrekking. Wordt dus zoo'n reglement eerst geruimen tijd later is de canti nes verkrijgbaar gesteld, dan is zulks te wijten aan gebrek aan ac tiviteit op het Afdeelings- of Gewestelijk bureau, dan wel van den betrokken cantinecommissaris, Vrije bagage. 2. Op hoeveel vrije bagage heeft een luitenant met vrouw en 2 kin deren (resp. 7 en 1| jaar) recht bij dienstreis met de Paketvaart Mij.? De Heer Y. te W.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 215