Mededeelingen van de Redactie Vero te M. Dank voor uwe behartigingswaardige wenken. "We zijn het volkomen met U eens, dat velen meenen minderwaardig werk te leveren, indien 't niet met de el kan worden uitgemeten. Doch ge zult het met me eens zijn, dat het een gave is, zijne gedachten in een be- knopten vorm weer te geven. Aangaande de richting, die de redactie zich voorstelt te volgen, het volgendeAls èènig vakblad in Indië voor legerbelangen, moet aan alle onderwerpen, die daarover handelen op zijn tijd een plaats worden ingeruimd. Een ieder vraagt voor zijn wapen of dienstvak nu en dan het woord, en 'de Redactie zou dat gaarne willen verleenen, want het zijn de zicht bare bewijzen, dat er belangstelling is. Neemt zij er geen notitie van, dan zoekt de drang naar spreken een anderen uitweg, indien die aan drang een werkelijks behoefte is. We zien er niets in om het Tijdschrift in die gevallen als veiligheidsklep te laten werken, vóór de overspannen stoom een verkeerde uitwerking heeft. Maar de plaatsruimte is een beperkte. Als iedereen daarmede nu eens rekening hield en niet meer vroeg, dan werkelijk noodig was, om zijne gedachten kort en duidelijk uiteen te zetten, dan waren we al een heel eind op den goeden weg. En daarom wil de Redactie weer de hand houden aan een vroeger gehuldigd beginsel, om niet dan bij uit zondering vervolgstukken op te nemen. Yoor belangrijke wetenschappelijke onderwerpen, die meer plaatsruimte eischen, is het beter ze in de losse bijlagen te doen opnemen, waar ze meer tot hun recht komen. Kan de volledige beschrijving van een gevecht, als een stuk werkelijk heid, met de niet na te bootsen factor levensgevaar tot meespeler, van groot nut zijn en de aandacht geheel in beslag nemen, hetzelfde kan niet gezegd worden van eene vredesmanoeuvre. Dat neemt niet weg, dat er momenten kunnen zijn, die eene bespreking overwaard maken. Van zulke oefeningen wordt het geheele verloop kort weergegevenniet meer, dan noodig is om den algemeenen gang te wetenen in dat verband een onderdeel nader bekeken bijv. bij vrije keuze tusschen aanval of verdedi ging een eritiek op de werkelijk genomen maatregelen of een geval van

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 218