199 gewettigd, dan wel van niet gewettigd initiatief of een mooi stukje pio- nierwerk, een kranige officierspa'rouille e. dgedachtig aan het gezegde leeringen wekken maar voorbeelden trekken. Ge hebt ons nu wel begrepen en we gelooven, dat ge het er volko men mede zult eens zijn. De Redactie zou gaarne de rol vervullen van een voorzitter, die eene vergadering leidt en alle sprekers, die het woord vragen, dit verleenen, mits deze rekening houden met de rechten van anderen en de beschikbare tijd (hier ruimte) en, wat als het ware van zelf spreekt, de aard van het onderwerp eene behandeling hier toelaat. Dan is er zoowel voor technische en wetenschappelijke als voor maat schappelijke vraagstukken altijd wel een plaatsje. Luit. C. M. A. Quaclt te Tjimahi. Het vervolg en slot van de gecombineerde oefening nabij Soemeaang moest tot de volgende aflevering worden uitgesteld. Luit. J. J. L. Vink te Breda. Uwe bijdrage over de sportfefesten ontvangen. Ge zult het spoedig geplaatst zien. Kapt. J. H. I. Ie Cock d'Armandville te Malang. Dank voor uwe inzending, doch het stuk is wel wat lang. Is het bedoeld als een overzicht van het tactisch gebruik der Artillerie, volgens de nieuwe gezichts punten, dan eischt het nog eenige herziening en moet vooral het verschil met vroegere opvattingen helder uitkomen, zoodat de belangstellende lezer dadelijk weet, waarmede hij in de toekomst rekening heeft te houden. Voor het overige kan dan naar de bestaande hand leidingen en taktiekboeken, voor zoover deze geacht kunnen worden onder ieders bereik te zijn, verwezen worden. Luit. G. M. E. van Suchtelen te Weltevreden. Het tweede deel van uw opstel heeft als: Panorama- schetsen voor peilpatrouilles, de meeste waarde en zult ge dit ook in de volgende aflevering vinden. Luit. L. Sieburgh te 's Gravenhage. Van dergelijken kost verwachten we veel nut. Uwe bijdrage is in behandeling voor plaatsing. Ritmeester J. de Koningh te Salatiga. Zeer gaarne. Het onderwerp blijft dus voor U open. Luit. J. L. Verboon te Fort de Koek. Uwe bijdrage in dank ontvangen. Is in behandeling.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 219