3 Wielrijders zijn toegevoegd, teneinde er per aanwezige staf, compagnie, eskadron, batterij of sectie artillerie 2 te kunnen indeelen; de Leider beschikt over 4 wielrijders van de Westpartij. 2. De tot de Westpartij behoorende troepen dragen khaki- banden. 3. Bivaks worden betrokken hetzij in verband met den stand der manoeuvre, dan wel volgens opdracht van Leider of partij- commandant. Behoudens de door den Leider getroffen regelingen worden legering en verpleging geregeld door den commandant der zelf standige onderdeelen. 4. Worden geen andere bevelen van den Leider ontvangen, dan wordt de manoeuvre om 2 uur n.m. gestaakt. 5. De bevolking wordt geacht ter plaatse aanwezig te zijn zoolang geen ontmoeting tusschen deelen der vijandelijke par tijen in de nabijheid heeft plaats gevonden. 6. Per geweer Mod. 73 worden 70 losse schoten medegenomen. Ingevolge gegeven bevelen, begaven de troepenafdeelingen zich achtereenvolgens den 22en, 23en en 24en Juni van uit Tjimahi op marsch om, met nachtkwartieren te Oedjoeng Broeng, Tandjong Sari, Soemedang en Paseh, den 26en Juni respectie velijk Kadipaten en Soemedang te bereiken (Zie kaart residentie Preanger Regentschappen 1.250.000). Door den Leider was bepaald, dat de Intendance zorg zou dragen, dat de plaatsen bestemd om te overnachten voldoende hoeveelheden rijst, zout, brandhout, petroleum, brasketan, versch vleesch (uitsluitend karbouwenvleesch, aangezien bij informatie bleek, dat alleen dit verkrijgbaar was) beschikbaar zouden zijn. Eene te Soemedang op te richten veld-bakoven, waarbij 3 bakkers uit Tjimahi ingedeeld waren, zou in de behoefte aan versch brood voorzien. Deze leverde het brood voor de troepen te Soemedang, Tandjong Sari, Paseh en Kadipaten, gemiddeld 630 broodjes per dag, hetgeen bij eene capacateit der veldbak- oven van 70 broodjes per ovenvulling, op 9 vullingen per etmaal kwam. Voor 1 oven vulling met tusschentijdsche opsto king der oven kon VJ3 a l3/4 uur gerekend worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 21