215 gegaan, nam. 1 comp. v. h. 3e Bat. Inf. in het N. vak en 1 comp. v. h. 4 Bat. Inf. in het O. vak 2). Laatstgenoemde comp. geeft een sectie op den Pangadegan om 's vijands oprukken Z. van den Peles te melden. 4. De Genietroepen bereiden de vernieling voor der bruggen over den Peles bij Tjilenkrang en Tegal Kalang en over de Hondje Oost van Bosok. De bruggen springen eerst, wanneer de voorposten en de Cavalerie teruggetrokken zijn, tenzij de nadering des vijands dit eerder noodzakelijk maakt. De Comdt. der Genietroepen geeft twee groepen aan den Art. Comdt. om behulpzaam te zijn bij het in stelling komen van de batterij op den Ringgit. 5. Algemeene reserve 3 comp. 3e Bat. Inf. 3 comp. 4e Bat. Inf. Genietroepen (na afloop hunner werkzaamheden) aan de Zuid zijde van de Regentswoning op den weg. De Inf. heeft 200 patronen per geweer, waartoe gevechts- trein aangevuld uit 2e munitiecolonne. De Art. legt hare munitie uit de 2e munitiecolonne op nabij de batterij. De le munitiecolonne neemt opstelling Zuid van de Regents woning. Yerplegingstrein waarbij ledige voertuigen 2e munitiecolonne terugkeeren te Tandjong Sari. 6. Aan de peilpatrouille te Bodjong en aan de peilpost te Nangsi wordt één groep Inf. van het 3e Bat. Inf. als dekking gegeven. Aan de peilpatrouille te Bodjong en aan de peilpost op den Ringgit wordt een heliograaf toegevoegd. 7. Ik bevind mij van af 6 uur v.m. van den 29/6'07 op den Ringgit, welke standplaats telefonisch verbonden wordt met Tandjong Sari, Fort en Reserve, naar welke laatste alle berichten voor mij bestemd, gezonden worden. De Comdt. Westpartij. 1) De 3de Comp. 4 Bat. Inf. 2) De le Comp. 4o Bat. Inf.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 237