2o. Omdat de vrees (welke later ook juist bleek te zijn) bestond, dat de capaciteit der warongs van de door te trekken of te bezetten streek niet voldoende zou zijn om een betrekkelijk groote troepenmacht gedurende een kort tijdsverloop in een beperkte ruimte behoorlijk te voeden of wel dat de prijzen der levensmiddelen in de warongs te zeer zouden stijgen. 3o. Omdat er slechts weinig tijd voor voorbereiding was; de In tendant kreeg den 17den Juni de opdracht de verpleging te regelen. 4o. omdat, daar de vivresindemniteit bedraagt voor: Soemedang Tjimahi. Europeanen0,41 f 0,25 Amboineezen: 0,41 0,25 Maréchaussee: 0,45 0,45 Inlanders: 0,24 0,18 de Maréchaussées vermoedelijk wel in hunne voeding zouden kun nen voorzien door aankoop van bereid eten bij de bevolking, de Europeanen en Inlanders echter in geenen deele. Yoor de voeding der Europeanen, Amboineezen (geen Maré chaussee zijnde) en Inlanders diende dus een andere verplegings- wijze gevolgd te worden. Daar er geen extragelden voor de manoeuvres waren toege staan, kwamen de kosten van vervoer der veldbakoven, van het meel en van het brood, het meerdere voor den aankoop van versch vleesch, het vervoer van kookketels en de verhooging der prijzen der vivres van den aannemer enz., ten laste van de menages. Om dien druk nu zoo gering mogelijk te maken en tevens om den aannemer tot levering op de verschillende etappe plaatsen te doen besluiten, was bepaald, dat ook de Maréchaussee- compagnieën deze verplegingswijze zouden volgen. Hier springen twee onbillijkheden in het oog: lo. dat troepen op meerdaagsche oefening, komende in een streek, waarvoor een hoogere vivresindemniteit bepaald is en de levensmiddelen ook duurder zijn, beslist in het nadeel moeten zijn, doordien zij de lagere vivresindemniteit voor hun standplaats vastgesteld, genieten. 2o. het belangrijk verschil van vivresindemniteit tusschen Europeanen, Amboineezen, Inlanders en Maréchaussee in één zelfde garnizoen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1908 | | pagina 23